Forza Nuova demonstrowała przeciwko terroryzmowi

fn-radykalny-islam-2015Włoska Nowa Siła (Forza Nuova) zorganizowała w sobotę 27 czerwca demonstrację w Rzymie, dotyczącą ostatnich ataków terrorystycznych dokonanych przez terrorystów z Państwa Islamskiego. Nacjonaliści domagają się utworzenia europejskiego frontu walki z radykałami, a także wsparcia dla zwalczających ich arabskich przywódców.

FN zorganizowało swoją manifestację dzień po serii zamachów we Francji, Kuwejcie i Tunezji, dokonanych przez islamskich radykałów. Nacjonaliści podkreślali, że podobnymi działaniami zagrożone są Włochy, stąd należy wspierać europejski front walki z terroryzmem. Podczas marszu zwracano też uwagę na wspieranie radykalnego islamu przez Arabię Saudyjską, Katar i Stany Zjednoczone, które to kraje mają być odpowiedzialne za sponsorowanie budowy meczetów na całym świecie oraz inne formy wsparcia dla salafitów. Tą politykę symbolizował jeden z uczestników demonstracji, który miał na sobie maskę z twarzą Osamy Bin Ladena, będąc jednocześnie owiniętym amerykańską flagą.

Włosi wyrażali również swoje poparcie dla arabskich przywódców oraz ugrupowań walczących z ekstremistami, i reprezentujących umiarkowane grupy muzułmanów. Poza flagami narodowymi i organizacyjnymi, nacjonaliści mieli ze sobą także flagi Hezbollahu, Syrii czy Palestyny. Lider FN Roberto Fiore powiedział, że terroryzm przybył już do Europy, stąd należy wspierać syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada,a także doprowadzić do zamknięcia w Europie ambasad Arabii Saudyjskiej, ponieważ kraj ten bezpośrednio wspiera Państwo Islamskie.

Fiore zwrócił uwagę na działania rządu Tunezji, który po zamachach zamknął blisko 80 meczetów, do których uczęszczali wyznawcy radykalnych odłamów islamu. Europejczycy powinni więc pójść podobną drogą, ponieważ choćby we Włoszech istnieją centra kultury islamskiej finansowane przez Saudyjczyków. Zamiast szukać konfrontacji z Rosją, zdaniem Fiore powinno się przygotować interwencję militarną w Libii, aby zniszczyć tamtejsze komórki Państwa Islamskiego bezpośrednio zagrażające Europie.

Źródło: RadioFN

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s