Radni España 2000 złożyli przysięgę

espana2000-2015Sześcioro radnych nacjonalistycznej partii España 2000 złożyło przysięgę przed władzami swojego ugrupowania. W wyborach samorządowych, które odbyły się 24 maja, nacjonaliści dostali się do rad gminnych w okręgu obejmującym tereny na południowy wschód od Madrytu, gdzie znajdują się ich najsilniejsze struktury.

Każdy z wybranych, po złożeniu przysięgi przed swoimi wyborcami i działaczami España 2000 w regionie Corredor del Henares, zabrał głos przedstawiając swoje główne cele na następne cztery lata. Nacjonaliści chcą przede wszystkim walczyć z układem dwóch najsilniejszych partii, a więc centroprawicowej Partii Ludowej (PP) oraz Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE). Według nich, wspomniane ugrupowania są kontrolowane przez banki i lichwiarzy, którzy działają przeciwko hiszpańskim rodzinom będącym ofiarami kryzysu gospodarczego w Hiszpanii.

Nacjonaliści zamierzają przywrócić władzę suwerena w postaci ludu i osłabić władzę dużych korporacji i ponadnarodowych banków, obecnie przywracających stosunki feudalne. Kolejnym celem działaczy España 2000 ma być doprowadzenie do stworzenia polityki zatrudnienia przez urzędy gminne.

España 2000 po wyborach 2011 r. miało siedmiu radnych. Strata mandatu zbiegła się jednak z większą ilością głosów, ponieważ na partię głosowało 5,2 tys. osób przy 4,5 tys. cztery lata wcześniej. Warto pamiętać, że główną bolączką hiszpańskiego nacjonalizmu są głębokie podziały oraz występowanie struktur każdej z partii jedynie w niektórych częściach kraju.

Na podstawie: Patriotas.es.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s