Jean-Marie Le Pen pozwie Front Narodowy do sądu

jean-marie-le-penZałożyciel francuskiego Frontu Narodowego Jean-Marie Le Pen zapowiedział, że złoży do sądu pozew przeciwko partii. Le Pen uważa, że został pozbawiony funkcji honorowego przewodniczącego FN niezgodnie ze statutem ugrupowania i przypomina „stalinowskie metody”.

Le Pen został zawieszony w prawach członka partii i pozbawiony funkcji honorowego przewodniczącego na początku maja, po serii wypowiedzi na temat Holocaustu i II Wojny Światowej. Nestor francuskiego nacjonalizmu uważa, że nałożone na niego sankcje są niezgodne ze statutem oraz przypominają „stalinowskie metody”. Le Pen zapowiedział, że 12 czerwca stawi się przed sądem partyjnym, ale nie pozwoli na zamknięcie sobie ust.

Założyciel FN powiedział mediom, że znajduje się „w stanie wojny” z wiceprzewodniczącym partii Florianem Philippotem, który jest posądzany o homoseksualizm i według Le Pena ma tendencję do obsadzania stanowisk osobami o tej samej orientacji. We wtorkowym wywiadzie dla radia Europe 1, Le Pen twierdzi wręcz, że Philippot sprawuje rzeczywistą władzę w FN i w ramach swoich wybujałych ambicji będzie chciał w przyszłości zastąpić przewodniczącą, Marine Le Pen. Były lider Frontu skrytykował też sytuację w której osoby działające w partii od niedawna, usuwają z gremiów kierowniczych historycznych założycieli ugrupowania narodowców. Chodzi o zdymisjonowanie europosłów Bruno Gollnischa i Marie-Christine Arnautu.

Szefowa FN twierdzi, że jej ojciec dzięki mediom prowadzi dywersję wobec partii i „należy być naiwnym”, żeby nie widzieć prawdziwych intencji Le Pena. Dodała przy tym, iż zamierza walczyć z nim na drodze sądowej.

Źródła: Le Point / Europe1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s