Bułgarscy narodowcy przeciwko przyjęciu imigrantów

front-patriotyczny-bulgaria-logoBułgarscy narodowcy z Frontu Patriotycznego sprzeciwiają się przyjęciu przez ich kraj imigrantów, co państwom członkowskim Unii Europejskiej chce narzucić Komisja Europejska. Uważają oni, że w Bułgarii przebywa już wystarczająca liczba uchodźców, a kolejnych do tego kraju chcą deportować Niemcy.

Oświadczenie w tej sprawie w imieniu Frontu przedstawił w parlamencie Krasimir Karakaczanow, współprzewodniczący koalicji i szef WMRO-Bułgarskiego Ruchu Narodowego. Zaapelował w nim do rządu Bojko Borisowa o odrzucenie propozycji przedstawionych przez Brukselę, jako niekorzystnych dla interesów narodowych Bułgarii i wyjątkowo niesprawiedliwych.

Narodowcy zauważają, że na terenie ich kraju przebywa już milion osób posiadających, bądź ubiegających się o azyl. To liczba dużo większa niż w Grecji i Włoszech, gdzie najczęściej pojawiają się imigranci spoza Europy. Karakaczanow zauważył, że obecnie do deportacji nielegalnych imigrantów do Bułgarii przymierzają się Niemcy, gdzie znalazło się blisko 4 tys. uchodźców początkowo przebywających na Bałkanach.

Źródło: VMRO

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s