„Nasza Słowacja” przeciwko cygańskiemu terrorowi w Breznie

nasza-słowacja-breznoPonad 100 osób wzięło udział w manifestacji organizowanej przez Partię Ludową „Nasza Słowacja” (Ľudová strana – Naše Slovensko, LS-NS). Demonstranci w sobotę 16 maja przeszli ulicami miasteczka Brezno w kraju bańskobystrzyckim, aby zwrócić uwagę na zignorowanie przez rząd Roberta Fico, problemów związanych z cygańskim terrorem.

Na czele „Marszu przeciwko strachu” szedł żupan (odpowiednik polskiego marszałka województwa) kraju bańskobystrzyckiego Marian Kotleba, wraz z lokalnymi liderami LS-NS. Manifestanci chcieli podkreślić, że rząd Roberta Fico przez trzy lata nie zrobił nic, w celu zapewnienia bezpieczeństwa Słowakom, zagrożonym przez cygańskich przestępców i ekstremistów.

Podczas przemówienia wieńczącego akcję, Kotleba przedstawił rozwiązania, które są wynikiem jego półtorarocznej pracy jako żupana, a które mają na celu poprawę bezpieczeństwa Słowaków w zarządzanym przez niego regionie. Skrytykował także media, które mają fałszować informacje dotyczące cygańskiej przestępczości.

nasza-słowacja-brezno-2

 

nasza-słowacja-brezno-3

Źródła: Nasza Słowacja / Facebook Mariana Kotleby

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s