Jean-Marie Le Pen tworzy własną grupę

jean-marie-le-penZawieszony honorowy przewodniczący francuskiego Frontu Narodowego zapowiada utworzenie własnego ruchu politycznego. Jean-Marie Le Pen nie chce jednak tworzyć konkurencyjnej partii, ale grupę skupiającą sympatyków jego poglądów. Chce też uratować wewnątrzpartyjną demokrację wewnątrz FN.

W radiowym wywiadzie Le Pen stwierdził, że nie chce realizować z ugrupowaniem swojej córki, ale jego celem jest stworzenie ruchu, który „uratuje Front przed katastrofą”. Jego zadaniem ma być więc przywrócenie partii linii politycznej, będącej przez dziesięciolecia znakiem rozpoznawczym francuskich narodowców. Le Pen uważa też, że FN obecnie nie jest zarządzane demokratycznie, dlatego kolejnym wyzwaniem stojącym przed nowym ruchem będzie przywrócenie demokracji wewnątrz Frontu.

Nestor francuskiego nacjonalizmu nie szczędzi też słów krytyki współpracownikom swojej córki, zwłaszcza wiceprzewodniczącemu FN Florianowi Philippotowi. Zdaniem Le Pena, ludzie jego pokroju chcą, żeby FN aprobował pomysły przeciwników partii, tymczasem FN nie może skończyć jak Sojusz Narodowy Gianfranco Finiego, który z partii narodowej przekształcił się w liberalne ugrupowanie akceptujące nawet imigrację.

Więcej o konflikcie we Froncie Narodowym TUTAJ i TUTAJ.

Źródło: Le Point

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s