Jean-Marie Le Pen zawieszony w prawach członka Frontu Narodowego

jean-marie-le-penHonorowy przewodniczący Frontu Narodowego Marine Le Pen, został zawieszony w prawach członka partii. Decyzję o jego dalszym losie podejmie kongres, który ma odbyć się w przeciągu trzech miesięcy. Sam Le Pen wyraził nadzieję, że już niedługo jego córka zmieni nazwisko, bowiem odczuwa wstyd, gdy myśli, iż nosi ona jego nazwisko.

Władze Frontu Narodowego zebrały się w poniedziałek w Paryżu. Jako pierwsze swoje posiedzenie odbyło Biuro Polityczne. W jego trakcie, według relacji francuskich mediów, wieloletni współpracownik Le Pena Bruno Gollnisch, zaatakował władze partii. Europarlamentarzysta pytał się, czy honorowy szef FN powiedział coś nowego i niezgodnego z dotychczasową i bieżącą linią ugrupowania. Sam Le Pen oskarżył swoją córkę o zdradę historii Frontu, na co Marine Le Pen odpowiedziała podobnym oskarżeniem.

Po obradach nastąpiło głosowanie nad uchwałą, według której Front odcina się od opinii wyrażonych przez Le Pena w wywiadzie dla tygodnika „Rivarol”, a jego wypowiedzi jako honorowego przewodniczącego, nie są wiążące jeśli chodzi o stanowisko ugrupowania. Sam Le Pen stwierdził w wypowiedzi dla mediów, że nie mówi w imieniu partii odkąd w 2011 r. szefową została jego córka. Dodał przy tym, iż FN „nie jest sowiecką partią” i nie każdy musi myśleć tak samo we wszystkich sprawach. Le Pen zapowiedział również, że nie odejdzie z polityki i tylko kongres może pozbawić go funkcji honorowego szefa narodowców.

Już po odjeździe Le Pena z siedziby partii, zebrało się jego ścisłe kierownictwo. Postanowiło ono w ciągu trzech miesiącach odbyć kongres, który będzie obradował m.in. nad zmianą przepisów statutu, dotyczących funkcji honorowego przewodniczącego FN. Jednocześnie Jean-Marie został zawieszony w prawach członka partii, choć o jego wykluczenie wnioskował wiceprezes Florian Philippot.

Ta decyzja rozwścieczyła założyciela Frontu. Jean-Marie Le Pen powiedział w wieczornym wywiadzie telewizyjnym, że czuje wstyd, gdy pomyśli, iż Marine nosi jego nazwisko. Stąd wyraził nadzieję na jej rychły ślub z życiowym partnerem i wiceprezesem FN Louisem Aliotem, dzięki czemu Le Pen miałaby wystartować w wyborach prezydenckich w 2017 r. pod własnym nazwiskiem. Nestor nacjonalizmu w Europie dodał, że nie chce mieć nic wspólnego z Marine, która traktuje go w skandaliczny sposób i de facto popełnia na nim zbrodnie. „Jeśli znajdziesz moje ciało, pamiętaj, nie popełniłem samobójstwa” – mówił do swojej córki w wywiadzie.

Wcześniejsze informacje o konflikcie wewnątrz Frontu Narodowego TUTAJ i TUTAJ

Źródło: http://www.lepoint.fr/politique/le-jour-ou-jean-marie-le-pen-a-ete-suspendu-du-front-national-05-05-2015-1926259_20.php

1 thought on “Jean-Marie Le Pen zawieszony w prawach członka Frontu Narodowego

  1. Pingback: Jean-Marie Le Pen tworzy własną grupę | Europejskie Nacjonalizmy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s