Litewscy nacjonaliści łączą siły

litewski-sojusz-narodowcowNacjonaliści z ugrupowań Związku Narodowców (Tautininkų Sąjunga) i Młodej Litwy (Jaunoji Lietuva) ogłosili podczas konferencji prasowej, że zamierzają połączyć swoje siły w jedną partię, której powstanie ma zostać sfinalizowane w lecie. Nowa partia miałaby z powodzeniem walczyć o mandaty w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.

Przedstawiciele obu grup twierdzą, że prowadzą negocjacje zjednoczeniowe z innymi ugrupowaniami, takimi jak Litewska Partia Centrum (Lietuvos centro partija) i Partia Chrześcijańskich Demokratów (Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija). Zaznaczają jednocześnie, że już dzięki zjednoczeniu inicjatorów porozumienia, powstanie stronnictwo liczące sobie blisko 3 tys. członków i mogące walczyć o wygraną w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych na Litwie.

Zgodnie z deklaracją podpisaną między Związkiem Narodowców i Młodą Litwą, głównym celem nowej partii powinny być ochrona narodowej suwerenności przed działalnością Unii Europejskiej i Rosji, ochrona rodziny i tradycyjnych wartości przez nihilizmem i konsumpcjonizmem, zabranie władzy z rąk oligarchów i oddanie jej narodowi, odbudowa krajowej gospodarki wykupionej przez zagraniczne firmy, czy też ochronę praw pracowniczych.

Źródło: http://alkas.lt/2015/04/15/tautininku-sajunga-ir-jaunoji-lietuva-pasirase-jungimosi-deklaracija-video-nuotraukos/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s