Wobec Jean-Marie Le Pena wszczęto procedurę dyscyplinarną

jean-marie-le-penPrzewodnicząca francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen poinformowała, że wszczęto procedurę dyscyplinarną wobec jej ojca i założyciela ugrupowania, Jean-Marie Le Pena. Nestor francuskiego nacjonalizmu twierdzi natomiast, że jego córka może chcieć próbować go zabić, ale na pewno nie może liczyć na współpracę z jego strony.

Marine Le Pen powiedziała w telewizyjnym wywiadzie, iż wobec jej ojca wszczęła już procedurę dyscyplinarną, a także wezwała go do rezygnacji z działalności politycznej i przemyślenia swoich błędów. Przewodnicząca FN uważa, iż ostatnie wypowiedzi założyciela narodowców szkodzą partii będącej „nadzieją milionów Francuzów”, zaś osłabienie FN działa na niekorzyść Francji.

Sam Jean-Marie Le Pen nie zamierza składać broni i zapowiada, że będzie bronił się przed partyjnym sądem. Jego zdaniem wykluczenie go z Frontu oznaczałoby śmierć ugrupowania, więc Marine Le Pen nie może liczyć na współpracę z jego strony, choć może chcieć go zabić. Legenda nacjonalistów uważa też, że jego córka jest dynamitem rozsadzającym FN.

Le Pen nie szczędzi słów krytyki współpracownikom przewodniczącej Frontu. Według niego, wiceprzewodniczący partii działają na rzecz zewnętrznych czynników i szkodzą narodowcom, licząc na pobłażliwość ze strony systemu. Najmocniej krytykował Floriana Philippota twierdząc, że jest on osobą z zewnątrz i nie ma za wiele wspólnego z ideami Frontu, tymczasem najmocniej krytykuje człowieka kierującego partią przez ponad 40 lat.

Kryzys we Froncie Narodowym rozpoczął się tydzień temu, gdy Le Pen bronił swojej wypowiedzi na temat komór gazowych, o czym można przeczytać TUTAJ. W środę szefowa FN zapowiedziała, że zablokuje kandydaturę swojego ojca w wyborach regionalnych, o czym można natomiast przeczytać TUTAJ.

Źródła:

http://www.lefigaro.fr/politique/le-scan/citations/2015/04/10/25002-20150410ARTFIG00078-jean-marie-le-pen-accuse-sa-fille-de-se-soumettre-au-systeme.php

http://www.lefigaro.fr/politique/le-scan/citations/2015/04/09/25002-20150409ARTFIG00436-marine-le-pen-demande-a-son-pere-de-mettre-fin-a-ses-responsabilites-politiques.php

2 thoughts on “Wobec Jean-Marie Le Pena wszczęto procedurę dyscyplinarną

  1. Pingback: Jean-Marie Le Pen nie wystartuje w wyborach regionalnych | Europejskie Nacjonalizmy

  2. Pingback: Jean-Marie Le Pen zawieszony w prawach członka Frontu Narodowego | Europejskie Nacjonalizmy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s