Jean-Marie Le Pen zablokowany na liście wyborczej Frontu Narodowego

le-penowie-2Przewodnicząca francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen, poinformowała o zablokowaniu kandydatury Jean-Marie Le Pena w zbliżających się wyborach regionalnych, które odbędą się pod koniec roku. Nestor francuskiego nacjonalizmu ma działać na szkodę założonego przez siebie ugrupowania, poprzez kontrowersyjne wywiady udzielane od kilku dni.

W specjalnym oświadczeniu, szefowa FN napisała, że jej ojciec „wpadł w prawdziwą spiralę między strategią spalonej ziemi a samobójstwem politycznym”, stąd sprzeciwia się ona jego kandydaturze w zbliżających się wyborach regionalnych. Francuska polityk dodała, iż status honorowego przewodniczącego, który przysługuje Jean-Marie Le Penowi, nie oznacza stania się przez partię jego zakładnikiem. Tymczasem europoseł ma niweczyć wysiłek tysięcy działaczy Frontu poprzez celowe prowokacje.

Jean-Marie wzbudził kontrowersje pod koniec ubiegłego tygodnia, gdy w telewizyjnym wywiadzie bronił swojej starej wypowiedzi o komorach gazowych, które są jego zdaniem „detalem historii” (więcej informacji TUTAJ). We wtorek w kioskach ukazała się natomiast nowy numer tygodnika „Rivarol”, zawierający kolejną rozmowę z Le Penem. Broni w niej nie tylko wspomnianej wypowiedzi, ale także krytykuje strategię polityczną swojej córki oraz broni pamięci o rządzie Państwa Vichy, współpracującego z Niemcami w czasie II Wojny Światowej.

Krytyka obecnej polityki Frontu zabolała przede wszystkim najbliższych współpracowników Le Pen. Najmocniej wywiad Le Pena dla „Rivarol” skrytykował wiceprezes partii Louis Aliot, który nazwał pismo „antysemickim szmatławcem”, a także oskarżył założyciela FN o zaprzepaszczanie wysiłków partyjnych działaczy. Drugi wiceprzewodniczący Frontu, Florian Philippot, napisał natomiast na Twitterze, że rozwód partii z jej założycielem jest definitywny.

Źródła:

http://www.lefigaro.fr/politique/le-scan/citations/2015/04/08/25002-20150408ARTFIG00084-crise-ouverte-au-fn-apres-les-nouveaux-derapages-de-jean-marie-le-pen.php

http://www.frontnational.com/2015/04/communique-de-presse-de-marine-le-pen-presidente-du-front-national-9/

 

3 thoughts on “Jean-Marie Le Pen zablokowany na liście wyborczej Frontu Narodowego

  1. Pingback: Wobec Jean-Marie Le Pena wszczęto procedurę dyscyplinarną | Europejskie Nacjonalizmy

  2. Pingback: Jean-Marie Le Pen zawieszony w prawach członka Frontu Narodowego | Europejskie Nacjonalizmy

  3. Pingback: Jean-Marie Le Pen tworzy własną grupę | Europejskie Nacjonalizmy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s