Europoseł Frontu Narodowego krytycznie o niepodległym Kosowie

aymeric-chaupradeAymeric Chauprade, europoseł francuskiego Frontu Narodowego (Front National), nazwał uznanie niepodległości Kosowa za historyczny błąd. Według doradcy Marine Le Pen, państwo powstałe w 2008 r., nigdy nie stanie się członkiem Unii Europejskiej, ponieważ jest kolebką zbrodni i ludobójstwa.

W wywiadzie dla serbskich mediów, Chauprade stwierdził, że stworzenie niepodległego Kosowa było kontynuacją nielegalnej interwencji NATO w Serbii w 1999 r., której celem było wspieranie separatyzmu Albańczyków i odłączenie regionu dzięki zmianom demograficznym. Unia Europejska w tej kwestii tylko zaakceptowała projekt Stanów Zjednoczonych. To właśnie Amerykanie mają najbardziej korzystać z Kosowa, ponieważ zyskują dzięki temu wpływy w regionie zdominowanym przez prawosławną Serbię, będącą naturalnym sojusznikiem Rosji.

Francuski europoseł dodał, że rozpad Jugosławii miał na celu osłabienie serbskiej ludności, aby silniejsze stały się inne narody w regionie Bałkanów. Zachodnia kampania na rzecz praw mniejszości, była tylko elementem strategicznych interesów Stanów Zjednoczonych, a także Niemiec. Chauprade uważa, iż w tej kwestii można było użyć kilku innych rozwiązań, takich jak choćby model autonomii Sahary Zachodniej pod silnym zwierzchnictwem Maroka.

Chauprade uważa, że Kosowo jest sztucznie podtrzymywane poprzez oparcie gospodarki o przemyt i inne działania mafijne, co jest niebezpieczne dla okolicznych państw, a przede wszystkim dla UE, z którą Kosowo miałoby się zintegrować. Europoseł nazwał więc uznanie niepodległości Kosowa za historyczny błąd , ponieważ jest ono kolebką zbrodni i ludobójstwa.

Źródła:

http://inserbia.info/today/2015/03/chauprade-recognition-of-kosovo-historic-mistake-kosovo-can-never-join-the-eu/

http://www4.rp.pl/artykul/1190763-Uznanie-niepodleglosci-Kosowa-bylo-bledem-.html

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s