CasaPound okupowało budynek agencji mieszkaniowej

cpi-agencja-2015Nacjonaliści z CasaPound Italia symbolicznie okupowali siedzibę miejskiej agencji mieszkaniowej w Rzymie. Protestowali przeciwko sposobowi zarządzania budynkami mieszkalnymi w stolicy Włoch.

Działacze CPI weszli w środę do budynku agencji ATER, rozwieszając specjalny transparent na balkonie. Zrzucili też flagę Unii Europejskiej, bowiem zdaniem wiceszefa CPI Simone di Stefano nie ma dla niej miejsca na budynkach publicznych. Nacjonaliści przypominali, że przeprowadzili już podobną akcję w grudniu 2013 r., usuwając unijny sztandar z przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Włoszech.

Głównym celem włoskich nacjonalistów był jednak sprzeciw wobec polityki mieszkaniowej ATER. Ich zdaniem sposób wynajmu lokali jest wynikiem przyjacielskich układów z urzędnikami agencji, którzy udostępniają je po okazyjnych cenach i przymykają oko na zaległości finansowe. Di Stefano podkreślił, że priorytetem dla CPI jest zapewnienie mieszkań socjalnych zwykłym Włochom.

Akcja miała związek z poniedziałkową eksmisją działaczy CPI z zajmowanego przez nich pustostanu, o czym można przeczytać TUTAJ.

Źródło: http://www.ilprimatonazionale.it/politica/casapound-occupa-sede-ater-19739/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s