Lider Interesu Flamandzkiego spotkał się z prezydentem Syrii

dewinter-assadLider Interesu Flamandzkiego (Vlaams Belang) Filip Dewinter odwiedził Syrię, gdzie spotkał się z prezydentem Baszarem al-Assadem. Dewinter i jego koledzy z partii podkreślają, że syryjski przywódca jest ich sojusznikiem w walce z terroryzmem i ekstremizmem.

Belgijski parlamentarzysta i dwaj inni działacze partii, spotkali się w środę z prezydentem Syrii, a także przewodniczącym tamtejszego parlamentu. Podczas spotkania z marszałkiem Mohammadem al-Jihadem, Dewinter rozmawiał o potrzebie przetrwania Syrii, bowiem jej upadek wiązałby się także z chaosem w Jordanii, Libanie i państwach Maghrebu, a tym samym zagrożeniem dla państw europejskich.

Lider VB nazwał międzynarodowe sankcje wobec Syrii „dyktatorskimi” i szkodliwymi dla życia zwykłych Syryjczyków. Dewinter zapewnił, że jego ugrupowanie będzie przekonywać na forum europejskim, iż Unia Europejska powoduje cierpienia ludności, stąd powinna wycofać się z sankcji. Polityk przyznał też, że w Syrii walczy kilkuset belgijskich obywateli, a także skrytykował Turcję za wspieranie terrorystów z Państwa Islamskiego.

Tego samego dnia Dewinter spotkał się z prezydentem al-Assadem. W trwającej ponad godzinę rozmowie, politycy rozmawiali przede wszystkim o europejskich sankcjach wobec Syrii. Lider flamandzkich nacjonalistów podkreślił, że siły rządowe walczą z terroryzmem i radykalnym islamem, a także zapewnił, iż rząd Syrii zniszczył już swoją broń chemiczną.

Źródła:

http://www.lavenir.net/cnt/DMF20150325_00623197

http://www.presstv.ir/Detail/2015/03/25/403283/Belgian-official-hails-Assad-as-ally

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s