Europoseł NPD oskarżony o negowanie Holocaustu

udo-voigtEuroposeł Udo Voigt może zostać pozbawiony immunitetu. Były lider  Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD) jest oskarżany o negowanie Holocaustu podczas noworocznego spotkania nacjonalistów.

Voigt w styczniu tego roku miał zaprzeczać informacjom na temat zaistnienia Holocaustu, co jest niezgodne z obowiązującym w Niemczech prawem. Do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego wpłynęło już pismo od prokuratury w Saarbrücken, która domaga się uchylenia immunitetu europosła NPD. Tłem dla wniosku jest jednak postępowanie rewizyjne ws. innego wystąpienia Voigta, mającego znamiona podżegania do nienawiści na tle rasowym.

Prawnicy Voigta próbowali zablokować wniosek twierdząc, że utrudni on sprawowanie mu mandatu europosła. Ex-przewodniczący NPD miał popełnić jednak część „przestępstw” jeszcze przed uzyskaniem mandatu posła do Parlamentu Europejskiego. Wniosek rozpatrzy teraz odpowiednia komisja parlamentarna, a następnie Voigt będzie mógł wypowiedzieć się na ten temat na posiedzeniu plenarnym.

Źródło: http://www.welt.de/politik/deutschland/article138796852/Ex-NPD-Chef-Udo-Voigt-soll-Immunitaet-verlieren.html

1 thought on “Europoseł NPD oskarżony o negowanie Holocaustu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s