CasaPound broniło się przed eksmisją w Rzymie (VIDEO)

cpi-eksmisja-23.03.15CasaPound Italia i Blocco Studentesco broniły w poniedziałek w Rzymie swojej siedziby przed włoską policją. Nacjonaliści twierdzą, że władze miasta postanowiły usunąć ich z zajmowanego pustostanu, choć jednocześnie służby nie robią nic z falą nielegalnej imigracji.

Do przepychanek z policją doszło w północnym Rzymie na Placu Perino del Vaga, gdzie CPI i jej organizacja studencka zajmowała od 2006 roku pustostan. Wiceprezes nacjonalistów, Andrea Antonini podkreślił, że jego organizacja zajęła w 2006 r. 20 metrów kwadratowych przestrzeni, bez bieżącej wody i prądu. Nie prowadziła tam jednocześnie działalności handlowej, co według Antoniniego nie powinno tym samym niepokoić władz. Tymczasem postanowiły one eksmitować CPI i BS z miejsca gdzie wolontariusze organizowali wydarzenia kulturalne.

Antonini dodał, że ostatnio w Rzymie wybuchła afera, bowiem okazało się, iż w mieście znajduje się 571 miejsc gdzie właściciele uchylają się od 15 lat od płacenia czynszu, choć jest on niewysoki. Przedstawiciel CPI zauważył też inwazję nielegalnych imigrantów i Cyganów na miasto, czym miejskie władze zupełnie się nie przejmują, zamiast tego usuwając młodych Włochów działających społecznie.

Źródło: http://www.ilprimatonazionale.it/cronaca/sgomberata-sede-di-casapound-roma-nord-19625/

 

1 thought on “CasaPound broniło się przed eksmisją w Rzymie (VIDEO)

  1. Pingback: CasaPound okupowało budynek agencji mieszkaniowej | Europejskie Nacjonalizmy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s