Złoty Świt przeciwko rasizmowi wobec Greków

złoty-świt-nielegalna-21.03.2015Greccy nacjonaliści ze Złotego Świtu demonstrowali w sobotę w Atenach. Sprzeciwiali się rasizmowi wobec Greków, mającemu przybierać postać tolerancji dla nielegalnej imigracji, pochłaniającej duże środki pieniężne nie trafiające tym samym do potrzebujących Greków.

Kilka tysięcy nacjonalistów zebrało się przed siedzibą Złotego Świtu, aby domagać się wykonywania prawa zapisanego w odpowiednich kodeksach oraz greckiej konstytucji. Według nich, masowa nielegalna imigracja wspierana przez ogromne środki finansowe, zagraża tożsamości narodowej Grecji. Krytykowano również nową antyrasistowską ustawę, która zdaniem narodowych radykałów ogranicza wolność wypowiedzi i nie pozwala chociażby na krytykę islamizacji kraju.

Poseł Konstantinos Barbarousis w swoim przemówieniu zauważył, że rządzący nazywają Złoty Świt rasistami, ponieważ jest on jedyną partią mówiącą o ojczyźnie, narodzie i religii, poruszając też temat zgubnego wpływu napływu imigrantów do Grecji. W podobnym tonie wypowiadał się inny parlamentarzysta, Fotios Grekos. Jego zdaniem system pokazuje swoją hipokryzję, gdy nie widzi on ilości przestępców z zagranicy znajdujących się w więzieniach, za to aresztuje nacjonalistów, kiedy dopominają się oni o prawa Greków.

Temat zwolnienia z aresztu liderów Złotego Świtu, poruszył natomiast poseł Artemios Matthaiopoulos. Jego zdaniem fakt ten oznacza początek końca spisku, który miał za zadanie zniszczyć narodowych radykałów. Dodał też, że system poprzez ustawę o rasizmie, chce zakazać Grekom czczenia masakr dokonanych na tym narodzie przez muzułmańskich Turków podczas ich okupacji. Ilias Panagiotaros uważa nowe prawo za bezprecedensowy atak na symbole narodu i prawosławia.

Wiec zakończył poseł Giannis Lagos, którego przesłanie zostało puszczone z głośników, ponieważ znajduje się on w areszcie domowym. Absurdalną określił sytuacje w której ścigane są osoby mówiące o nielegalnej imigracji, a nie ludzie, którzy niezgodnie z prawem przebywają na terenie Grecji. Lagos zapowiedział, że mimo szykan i represji, nacjonaliści będą prowadzić swoją walkę aż do ostatecznego wyzwolenia Greków.

złoty-świt-nielegalna-21.03.2015-3 złoty-świt-nielegalna-21.03.2015-2

 

Źródło: http://www.xryshaygh.com/enimerosi/view/chiliades-ellhnes-brontofwnajan-ochi-sto-ratsismo-enantion-twn-ellhnwn-fwto

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s