CasaPound Italia w obronie publicznej służby zdrowia

CPI-Frosione-zdrowieAktywiści CasaPound Italia protestowali w sobotę w miejscowości Frosinone. Włoscy nacjonaliści zwracali uwagę na tragiczną sytuację państwowej opieki zdrowotnej w regionie. Ich zdaniem, działania miejscowych władz prowadzą do tego, że Włosi mogą zacząć umierać na noszach zanim udzielona zostanie im pomoc medyczna.

Nacjonaliści pojawili się pod siedzibą ASL di Frosinone czyli lokalnego oddziału odpowiednika polskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Chcieli tym samym zwrócić uwagę na zapaść publicznej służby zdrowia w regionie, która przez wiele lat cieszyła się bardzo dobrą opinią. Aktywiści CPI odpalili pod budynkiem świece dymne, mając ze sobą organizacyjne flagi i transparent „Ręce precz od zdrowia publicznego”.

Działacze CPI uważają, że za obecną sytuację odpowiada dyrektor generalna lokalnego oddziału ASL. Doprowadziła ona do tego, że obywatele mogą zacząć umierać na noszach, bowiem pogotowie dotrze do nich za późno z powodu błędnej polityki miejscowych władz.

Dyrektor ASL wraz z prezydentem regionu Frosinone, mają prowadzić politykę demontażu usług publicznych w województwie znajdującym się w środkowych Włoszech. Ma to się odbywać poprzez przepisy o upadłości publicznej i szeroko reklamowane zmiany w zakresie redukcji personelu oraz zamykania szpitalnych oddziałów, czemu towarzyszy brak przejrzystości działań lokalnych władz. Nacjonaliści zapowiadają, że będą dalej prowadzić walkę o publiczną służbę zdrowia dla wszystkich obywateli.

Źródło: http://www.casapounditalia.org/2015/03/frosinone-casapound-occupa-ingresso-asl.html

1 thought on “CasaPound Italia w obronie publicznej służby zdrowia

  1. Pingback: CasaPound Italia w obronie publicznej służby zdrowia | forumemjot dla Polski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s