Front Narodowy odpowiada premierowi Francji

front-national-konferencjaFront Narodowy (Front National) odpowiedział w komunikacie prasowym na sobotni wywiad, jakiego państwowej telewizji udzielił premier Manuel Valls. Powiedział w nim, że zwycięstwo narodowców w wyborach prezydenckich w 2017 r., może „rozbić” Francję. Front uważa, że słowa lidera socjalistów wskazują na panikę rządzących, a także na istniejące porozumienie między Partią Socjalistyczną i centroprawicowym UMP.

Według narodowców, słowa wypowiedziane w wywiadzie udzielonym przez Vallsa, wskazują na stan paniki i strachu wśród rządzących. Świadczy o tym zajęcie się przez premiera tematem Frontu, a przez to ukrywaniem skutków własnej polityki i unikaniem odpowiedzi na pytania dotyczące obaw Francuzów. Lider socjalistów miał też zdyskredytować wartości demokratyczne i republikańskie, poprzez dobór sformułowań mających na celu zaatakowanie głównej partii opozycyjnej.

Ugrupowanie Marine Le Pen ocenia jednak wywiad jako krok naprzód, korzystny dla francuskiego życia politycznego. Valls mówiąc bowiem o tym, że w sprawach zasadniczych zgadza się z partią byłego prezydenta i lidera centroprawicy, Nicolasa Sarkozy’ego, wskazał na prawdziwą przepaść między ofertą obecnej sceny politycznej Francji. Ma ona być wyborem pomiędzy patriotami pracującymi dla narodu i republikańskich wartości oraz globalistami zadowolonymi z braku suwerenności kraju.

Narodowcy wskazują, że zakamuflowany sojusz UMPS (tak Front określa system z dominującą rolą centroprawicowego UMP i Partii Socjalistycznej) jest rzeczywistością i obawia się on obecnie utraty swoich kastowych wpływów. Front Narodowy podkreślił, że w związku ze słowami Vallsa, jest jeszcze bardziej zdeterminowany w sprawie ratowania kraju i zniszczenia socjalistycznego rządu.

Streszczenie wywiadu z premierem Francji dostępne TUTAJ.

Źródło: http://www.frontnational.com/2015/03/reaction-du-front-national-a-linterview-de-manuel-valls%e2%80%8f/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s