„Marsz Prawdy” Prawego Sektora w Kijowie

prawy-sektor-marsz-prawdyUkraińscy nacjonaliści z Prawego Sektora, zorganizowali w środę „Marsz Prawdy”, który przeszedł ulicami Kijowa. Działacze partii, innych organizacji nacjonalistycznych i ich zwolennicy, demonstrowali na rzecz przywrócenia porządku w strukturach państwowych i zapewnieniu Ukraińcom normalnego życia. Manifestacja ma być ostatnim ostrzeżeniem dla władz, aby przypomniały sobie na rzecz kogo mają pracować i kto pomógł im w objęciu rządów.

Akcja rozpoczęła się pod budynkiem kijowskiego Arsenału, a następnie nacjonaliści przemaszerowali pod siedzibę Prokuratora Generalnego Ukrainy. Sporządzili tam butelki z koktajlami Mołotwa i następnie przeszli z nimi pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Choć nie poszły one w ruch, miały przypomnieć nowym władzom Ukrainy, że nacjonaliści pamiętają o stratach poniesionych przez kraj podczas konfliktu.

Organizatorzy zauważyli, że prezydent Ukrainy Petro Poroszenko nie wyjdzie do demonstrujących na wezwanie Prawego Sektora, co ma oznaczać, że choć władze państwa się zmieniły, ich podejście do narodu jest takie same jak za czasów rządów Wiktora Janukowycza. Nacjonaliści podkreślili, iż ich akcja jest ostatnim ostrzeżeniem dla władz, dalej pozwalających na bezprawie. Tymczasem Prawy Sektor podobnie jak rok temu, gotów jest rozpocząć społeczną rewolucję.

Źródło: http://pravyysektor.info/news/pravyj-sektor-proviv-marsh-pravdy/

1 thought on “„Marsz Prawdy” Prawego Sektora w Kijowie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s