Forza Nuova: islamizacja postępuje dzięki walce z katolicyzmem

forza-nuova-flagiDo ostatnich wydarzeń z udziałem islamskich terrorystów, odniosła się także włoska Nowa Siła (Forza Nuova). Nacjonaliści przeprowadzili niedawno w całym kraju akcję wywieszania banerów, wyrażających sprzeciw wobec działań zarówno Państwa Islamskiego, jak i Stanów Zjednoczonych. Dyrektor biura partii, Giuseppe Onorato, w wywiadzie udzielonym portalowi Radia FN, zwrócił uwagę, iż postępująca islamizacja Europy jest możliwa dzięki walce z katolicyzmem, a także świeckimi rządami na Bliskim Wschodzie.

Onorato podkreślił, że jego partia od zamachu 11 września 2001 r., zajmuje takie samo stanowisko w sprawie islamu i Stanów Zjednoczonych. Włoscy narodowi radykałowie uważają, że ani religia muzułmanów ani idee USA, nie są kompatybilne z tożsamością Europy, zakorzenioną w kulturze rzymskiej i chrześcijańskiej. Jednocześnie FN wspierało chociażby rządy w Syrii, zarzucając Zachodowi niespójność. Walczył on, bowiem ze świeckim reżimem, jednocześnie utrzymując dobre relacje z Arabią Saudyjską, Izraelem czy Katarem, które to kraje mają wspierać i finansować Państwo Islamskie w Iraku i Lewancie.

Działacz nacjonalistów nazwał też marsz na rzecz wartości republikańskich w Paryżu, obłudną odpowiedzią na problemy kontynentu. Z tego powodu zwraca uwagę na to, kto mógł skorzystać na zamachu. Według Onorato, wynikiem ataku na redakcję „Charlie Hebdo” będzie jeszcze większe ograniczenie wolności obywateli, zbliżenie Europy z USA i Izraelem, zwalczanie Rosji i zderzenie się cywilizacji na Bliskim Wchodzie.

Tymczasem FN sprzeciwia się islamizacji Europy, ale jednocześnie popiera świeckie rządy w państwach muzułmańskich, walczące z międzynarodowym terroryzmem. Dlatego włoskie ugrupowanie sprzeciwiało się agresji na Irak Saddama Husajna i Libię Kadafiego, a obecnie wspiera syryjskiego prezydenta Baszara al-Asada i zwraca uwagę na potępienie ataku na francuską gazetę ze strony libańskiego Hezbollahu.

Włoski narodowiec uważa też obecną Europę za produkt Rewolucji Francuskiej, która podważyła tożsamość kontynentu, torując drogę dla relatywizmu i ateizmu. Walka z katolicyzmem doprowadziła więc do sytuacji, w której wytworzoną przez to przestrzeń, zajęli muzułmanie.

FN proponuje zamiast tego natychmiastowe ograniczenie masowej imigracji, aresztowanie wszystkich Europejczyków walczących w Syrii, a następnie zwalczanie ISIS przez europejskie armie. Interwencja tego typu nie powinna jednak mieć znamion imperializmu, lecz polegać jedynie na unicestwieniu terrorystów. Dodatkowo nacjonaliści chcą natychmiastowego zamknięcia ambasad Arabii Saudyjskiej i Kataru.

Źródło: http://www.radiofn.eu/?p=1151

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s