Jean-Marine Le Pen uważa zamach na „Charlie Hebdo” za działania zachodnich służb

jean-marie-le-penHonorowy przewodniczący francuskiego Frontu Narodowego (Front National), Jean-Marie Le Pen uważa, że za zamachem na redakcję „Charlie Hebdo” stoją zachodnie wywiady, a nie religijny fundamentalizm. Le Pen w wywiadzie udzielonym rosyjskiej gazecie „Komsomolska Prawda”, twierdzi również, że choć to jedynie jego domniemania, całkiem możliwa jest sytuacja  w której zamach odbył się przy cichym przyzwoleniu francuskich służb.

Le Pen w wywiadzie kilkukrotnie podkreśla, że „Charlie Hebdo” było pismem anarchistycznym i trockistowskim, prowadzącym kampanie przeciwko jego partii. Nestor nacjonalizmu zauważa, że zachodnie państwa nie dostrzegają przypadków śmierci rosyjskich dziennikarzy na Ukrainie, ponieważ są oni prawdziwymi dziennikarzami, a nie „trockistami i anarchistami z Charlie Hebdo”. Zaznaczył przy tym, że nie ma żadnych dowodów na działania służb w sprawie zamachu, lecz wiele na to wskazuje.

Jednocześnie Le Pen skrytykował kolejne francuskie rządy, które przyzwalają na napływ imigrantów do kraju. Z tego powodu Front miał nie zostać zresztą zaproszony na wielką demonstrację „w obronie republikańskich wartości” w Paryżu. Partia jest, bowiem związana z ideą narodową, dostrzegającą prawdziwe problemy Europy w zaniku jej chrześcijańskiego charakteru, co przekłada się na katastrofalną sytuację demograficzną kontynentu.

Honorowy przewodniczący FN uważa, że Europa powinna być zjednoczona, od Atlantyku do Pacyfiku w ramach suwerenności narodów. Dlatego jego partia sprzeciwia się podpisaniu umowy o wolnym handlu pomiędzy Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi, która doprowadziłaby do przemienienia się Europy w kolonię USA. Zamiast tego, Front opowiada się za współpracą z Rosją. Połączenie europejskich wysokich technologii z rosyjskimi zasobami, jest szansą na gospodarcze i demograficzne przetrwanie.

Źródło: http://www.kp.ru/daily/26329.4/3212604/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s