Marine Le Pen rozmawiała z prezydentem Francji

lepen-elizejskiePrzewodnicząca Frontu Narodowego (Front National), Marine Le Pen przybyła w piątek do Pałacu Elizejskiego, na zaproszenie prezydenta Francji, Francoisa Hollande’a. Spotkanie było bezprecedensowe, bowiem dotychczas narodowcy byli objęci swoistym kordonem sanitarnym, zarówno przez prezydencką Partię Socjalistyczną, jak i ugrupowania centroprawicowe. Tematem rozmów były oczywiście ostatnie ataki terrorystyczne we Francji.

Podczas spotkania, Le Pen przedstawiła prezydentowi Francji swoje postulaty. Najważniejszym z nich jest natychmiastowe zawieszenie bezwizowej Strefy Schengen, aby można było kontrolować granie Francji. Narodowcy uważają, że to istotny element walki z terroryzmem, ponieważ pozwala także na walkę z handlem bronią. Le Pen chce również, aby rozwiązano problem podwójnego obywatelstwa. Mieliby je utracić wszyscy Ci, którzy pojechali do innego kraju, aby brać udział w walkach, a następnie powrócili na terytorium Francji. Warto wspomnieć, iż Francja „wysyła” największą ilość dżihadystów wśród zagranicznych bojowników, wspierających Państwo Islamskie w Iraku i Syrii.

Francuski prezydent ma niedługo odnieść się do propozycji przedstawionych przez Le Pen. Hollande jednocześnie zaapelował do wyborców Frontu, aby w niedzielę przyszli na wielką manifestację „w obronie wartości republikańskich”, która ma odbyć się w Paryżu. Lider centroprawicowego UMP, były prezydent Nicolas Sarkozy, poparł zaproszenie narodowców, ponieważ w innym wypadku marsz nie będzie rzeczywistą demonstracją jedności narodowej.

Le Pen nie pojawi się jednak na manifestacji, co zapowiedziała po słowach liderów Partii Socjalistycznej. Jeden z nich powiedział dziennikowi „Le Monde”, że dziennikarze „Charlie Hebdo” przewracają się w grobach, ponieważ całe życie walczyli z ideami promowanymi przez Front Narodowy.

FN jest obecnie najpopularniejszą partią polityczną Francji, osiągając w sondażach 20-25 proc. poparcia.

Źródła:

http://rt.com/news/221167-le-pen-france-attacks/

http://www.rp.pl/artykul/32,1170201-Dzieki-zamachom-Front-Narodowy-przestaje-byc-pariasem.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s