Lider Jobbiku: terroryzm wyemigrował do Europy

jobbik-palestyna-24.07-2Przewodniczący węgierskiego Jobbiku, Gábor Vona odniósł się do ostatnich wydarzeń we Francji. Według niego,7 stycznia rozpoczął nową erę w Europie, która będzie nowością w życiu kontynentu. Terroryzm bowiem „wyemigrował do Europy” i nie jest już zjawiskiem występującym w odległych krajach. Vona podkreśla jednocześnie, że to terroryzm a nie sam islam jest zagrożeniem.

Jobbik potępił zamach na redakcję tygodnika „Charlie Hebdo” i inne akty terroru ze strony fundamentalistów, wzywając wszystkie organizacje polityczne i obywatelskie, do zmierzenia się z tym problemem. Vona zaznaczył przy tym, że przed tą tragedią wystąpiło wiele objawów, które można było wyleczyć, gdyby posłuchano się ekspertów ds. bezpieczeństwa, często ostrzegających, że terroryzm może zostać eksportowany z Bliskiego Wschodu do Europy. Lider Jobbiku uważa wydarzenia w Paryżu nie za pojedynczy przypadek, ale początek tendencji do aktów terroru tego typu. Tymczasem zachodni przywódcy do tej pory niczego nie zrobili, chowając głowę w piasek i zapewniając iluzję bezpieczeństwa.

Lider Jobbiku zaznaczył przy tym, że nowa odpowiedź na powstałe problemy, nie może przybrać postaci konfrontacji ze światem islamu. Należy, bowiem oddzielić terrorystów od zwykłych muzułmanów i kultury islamie, bo w przeciwnym razie może dojść do pogłębienia się trudności na kontynencie.

Vona opowiedział się za zamknięciem bram Europy dla imigrantów, ponieważ nie jest ona w stanie przyjąć już większej ich ilości. Skrytykował przy tym wyrażone niedawno stanowisko premiera Viktora Orbana, który zapowiedział, że jego kraj nie chce przyjmować cudzoziemców. Nacjonaliści uważają, iż nie oferuje on w ogóle rozwiązania tego problemu, bo nie podejmuje w tej sprawie żadnych konkretnych działań.

Węgierskie ugrupowanie przedstawiło natomiast kilka proponowanych przez siebie rozwiązań. Jobbik chce przede wszystkim wycofać żołnierzy z państw Azji, aby nie przyciągać uwagi terrorystów. Vona chce też przywrócenia kary śmierci, która pozwoliłaby na karanie sprawców zamachów oraz czynów przestępczych wobec młodzieży i ludzi starszych. Jobbik przestrzegł przed kooperacją z państwami zachodu ws. przejęcia przez Węgry imigrantów z tych krajów, wskazując, że z Węgier w ostatnim czasie wyjeżdża wielu młodych ludzi, więc nie są w nim potrzebni obcy przybysze.

Wreszcie Węgry powinny przeciwdziałać podpisaniu umowy o wolnym handlu, pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską. Według Vony, dokument pozwoli na osłabienie Europy przez Amerykę, która po prostu pożre nasz kontynent.

Źródło: http://jobbik.com/vona_terrorism_has_immigrated_europe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s