Lider NPD o wartościach Bożego Narodzenia

frank-franzNowy przewodniczący Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD), Frank Franz wystąpił ze świątecznym przesłaniem do sympatyków i działaczy swojego ugrupowania. Stwierdza w nim, że choć religia jest prywatną sprawą każdej osoby, to mimo sekularyzacji, każdy zna świąteczne obrzędy. Część z nich ma korzenie w religiach przedchrześcijańskich, natomiast inne bezpośrednio odnoszą się do doktryny katolicyzmu. Wszystkie one są zaś elementem zachodniego dziedzictwa i integralną częścią życia każdego Europejczyka. Dlatego według Franza, należy przeciwstawić się próbom eliminacji tych cech kulturowych.

Lider NPD podkreśla, że nie chodzi tu o rytuały związane ze świętami, ale o samą tożsamość kulturową. Kultura i tradycje nie są bowiem elementem mody, ale są częścią genezy narodu i jego mentalności. Franz nie dziwi się zresztą atakom na Boże Narodzenie, ponieważ jego celebrowanie wiąże się nierozłącznie z wartościami rodzinnymi, dającymi każdemu ochronę i bezpieczeństwo.

Stąd tradycja i kultura wiążą się też ze sprawami politycznymi, a mianowicie z poczuciem odpowiedzialności. Łączy się ona dla Franza z przekazywaniem wartości swoim dzieciom, a każdy kto tego nie czyni, zaprzecza swojemu pochodzeniu i nie ma przed sobą przyszłości.

Źródło: http://www.npd.de/html/1/artikel/detail/3793/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s