Jobbik zaniepokojony polityką USA w sprawie broni jądrowej

jobbik_logoJobbik wyraził zaniepokojenie polityką Stanów Zjednoczonych, zastanawiających się nad zwiększeniem rozmieszczenia broni jądrowej na terenie Europy. Węgierscy nacjonaliści zwracają uwagę na ubiegłotygodniowe posiedzenie komisji spraw zagranicznych Kongresu, na której podsekretarz stanu ds. obrony i wysokiej rani oficerowie wojskowi, dyskutowali nad rozmieszczeniem głowic nuklearnych na terenie naszego kontynentu. Rozmowy na ten temat są prowadzone w chwili, gdy redukcji broni jądrowej domaga się od Rosji, zaś Amerykanie posiadają blisko 180-200 jednostek tego typu środków bojowych na terenie pięciu państw kontynentu.

Partia przypomina, że niepożądane skutki przyniósł szczyt NATO w Bristolu we wrześniu bieżącego roku. Miało wówczas dojść do machania szabelką ze strony niektórych państw sojuszu, prowadzącego do nowego konfliktu, w który wciągnięte mogą zostać także Węgry. Jobbik jest natomiast zdania, że żadne dokumenty obowiązujące w NATO, nie nakazują uczestnictwa w wojnie każdego państwa działającego w ramach Sojuszu, jeśli jest to niezgodne z jego interesem. Nacjonaliści uważają więc, że udział węgierskiego wojska w kilku konfliktach, niezwiązanych z interesami narodowymi oraz zobowiązanie do ochrony przestrzeni powietrznej państw bałtyckich, jest dowodem na służalczość rządu wobec Amerykanów.

Narodowi radykałowie w czasie obecnego konfliktu ukraińskiego, opowiadają się za złagodzeniem napięcia między Zachodem i Rosją, a także zapobieganiem udziału Węgrów w sporze napędzanym geopolitycznymi interesami Zachodu. Węgrzy byli bowiem w ciągu ostatnich stu lat, miejscem bitwy dwóch geopolitycznych bloków, których skutki były dla kraju opłakane.

Jobbik wzywa więc rząd Viktora Orbana, aby powstrzymał się od udziału w prowokacyjnych działaniach, mających rzekomo wynikać ze zobowiązań wobec NATO.

Źródło: http://www.jobbik.com/jobbik_concerned_about_policies_us_pointing_towards_deployment_nuclear_weapons

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s