Jobbik przypomina o chrześcijańskim wymiarze Bożego Narodzenia

jobbik-adwent-2014Nacjonalistyczny Jobbik zainaugurował swoją tradycyjną akcję, odbywającą się w czasie Adwentu. Działacze partii od wielu lat stawiają chrześcijańskie krzyże w okolicach hipermarketów, galerii handlowych i w innych ruchliwych miejscach publicznych, aby przypominać o prawdziwym charakterze świąt Bożego Narodzenia. Tym razem akcję zainicjowano w Budapeszcie.

Przemawiając do zgromadzonych na Placu Zsigmonda Móricza w stolicy Węgier, poseł Előd Novák podkreślił, że Jobbik chce aby ludzie widząc krzyż, zatrzymali się na chwilę i pomyśleli na temat prawdziwych wartości, które wiążą się z chrześcijaństwem. Obecnie Boże Narodzenie jest bowiem zniekształcone i stało się czasem komercji. Nacjonaliści tymczasem konsekwentnie występują przeciwko społeczeństwu konsumpcyjnemu. Novák nazwał też akcję wkładem w budowanie siły społeczeństwa, opartego na zdrowym patriotyzmie.

Parlamentarzysta Jobbiku podkreślił, że idee chrześcijańskie powinny być częścią codziennego życia. Stąd partia opowiada się za religijnym i moralnym programie nauczania w szkołach, a w ciągu najbliższych tygodni złoży projekt ustawy o uznaniu ślubów kościelnych przez państwo. Na koniec głos zabrał natomiast protestancki pastor i poseł Jobbiku,  Loránt Hegedűs.

Źródło: http://alfahir.hu/alljatok_meg_egy_pillanatra_es_gondolkozzatok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s