Konferencja liderów ruchów nacjonalistycznych w Madrycie

konferencja-madryt-2014Liderzy kilku partii i organizacji nacjonalistycznych z Europy, spotkali się w sobotę 22 listopada w Madrycie. Poza organizatorami czyli hiszpańską Narodową Demokracją (Democracia Nacional), w konferencji wzięli udział przedstawiciele radykalnych ruchów z Francji, Grecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Jako pierwszy głos zabrał Thibeau de Chassey, lider Odrodzenia Francuskiego (Renouveau français). Skrytykował on kierunek w którym zmierzają społeczeństwa zachodnie, a jedyną szansą na zmianę tego trendu jest wyrzucenie imigrantów.  Yvan Benedetti ze zdelegalizowanego w ubiegłym roku Dzieła Francuskiego (L’Oeuvre Française), odniósł się do ostatnich sukcesów Frontu Narodowego (Front National). Jego zdaniem, FN z każdym dniem zyskuje poparcie, ponieważ przesuwa się coraz bardziej w stronę centrum sceny politycznej. Benedetti zaznaczył przy tym, że jako osoba represjonowana przez system, ma wsparcie części działaczy Frontu na czele z europosłem Bruno Gollnischem, widzących porzucenie swoich korzeni przez partię Marine Le Pen. Francuski nacjonalista skrytykował też rosnące wpływy syjonistów w zachodniej polityce.

Jens Pühse z Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands) wspomniał o sukcesie, jakim było wprowadzenie przez NPD swojego dawnego lidera, Udo Voigta, do Parlamentu Europejskiego. Poza tym podkreślił wieloletnią przyjaźń pomiędzy hiszpańskimi i niemieckimi nacjonalistami, wzywając Hiszpanów do odważnej walki i wiary w zwycięstwo. Były lider Brytyjskiej Partii Narodowej (British National Party), Nick Griffin ogłosił, że pracuje nad powołaniem nowej partii nacjonalistycznej, wiernej zasadom tej idei. W swoim wystąpieniu wyraził solidarność z represjonowanymi greckimi narodowcami, a także przestrzegł przed zgubną polityką rządów, prowadzących do moralnej i gospodarczej degeneracji narodów.

Pedro Pablo Peña z hiszpańskiego Sojuszu Narodowego (Alianza Nacional) zachęcał wszystkich do codziennej walki, która nie powinna być prowadzona jedynie przy okazji wyborów, ponieważ samo głosowanie jest jedynie dodatkiem do pracy politycznej. Z powodu represji ze strony rządu, greccy nacjonaliści ze Złotego Świtu (Hirsi Avgi) połączyli się z uczestnikami konferencji za pomocą łącza internetowego. Członkini komitetu centralnego partii i żona aresztowanego działacza HA, Irene Dimopoulou Papas mówiła o prześladowaniu patriotów w Grecji. Podkreśliła, iż jej mąż jest więziony już przez ponad 15 miesięcy, a w tym czasie złamano wiele z jego podstawowych praw. Emocjonalne wystąpienie nacjonalistki zostało przyjęte brawami przez ponad 200 uczestników spotkania w Madrycie. Przewodniczący włoskiej Nowej Siły (Forza Nuova), Roberto Fiore zachęcał swoich hiszpańskich towarzyszy do prowadzenia dalszej walki. Reagując na gorące przyjęcie ze strony obecnych na konferencji, stwierdził, że czuje się jakby właśnie znajdował się w Rzymie.

Jako ostatni głos zabrał lider organizatorów, Manuel Canduela. Przewodniczący Democracia Nacional potępił przede wszystkim działania Stanów Zjednoczonych, oskarżając je o wtrącanie się do wewnętrznych spraw Hiszpanii i innych państw Europy. Canduela oskarżył Amerykanów m.in. o udział w zamordowaniu  Luisa Carrero Blanco, następcę gen. Francisco Franco na stanowisku szefa hiszpańskiego rządu, który zginął w zamachu przeprowadzonym przez baskijskie ETA. Podkreślił przy tym, że nieprzypadkowo Ameryka „eksportuje” do innych krajów zjawiska takie jak aborcja, imigracja i wystąpienia przeciwko chrześcijaństwu. Lider DN określił silny naród jako jedyną możliwość zapewnienia dobrobytu Hiszpanii.

Kolejne spotkanie ma odbyć się 20 grudnia  w Mediolanie.

Źródło: http://democracianacional.org/dn/europa-una-grande-y-libre-3/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s