Jobbik uznaje wybory w Doniecku i Ługańsku

jobbik_logoWęgierski Jobbik uznał wyniki wyborów, które w ostatni weekend obyły się w rejonach Doniecka i Ługańska. Nacjonaliści podkreślają, że głosowanie na terenach kontrolowanych przez pro-rosyjskich powstańców, nie było idealne z powodu toczącej się od ponad pół roku wojny w tym regionie. Regiony Doniecka i Ługańska są obecnie dotknięte katastrofą humanitarną, stąd wybory musiały się też odbyć w obozach dla uchodźców na terenie Rosji. Dlatego Jobbik zauważa niedoskonałości w głosowaniu, jednak spełnione zostały podstawowe standardy demokratyczne, a więc ludzie mieli prawo do samodzielnego decydowania o swoich losach.

Obserwatorzy z Jobbiku zostali zaproszeni na wybory przez Komisję Wyborczą Donieckiej Republiki Ludowej. Celem przedstawicieli narodowców, poza śledzeniem przebiegu wyborów, było również zapoznanie się naocznie z sytuacją we wschodniej Ukrainie. Nie jest to bowiem możliwe przy pomocy mediów na Węgrzech i w Europie Zachodniej, które powtarzają jednostronną propagandę rządu w Kijowie.

Zdaniem węgierskich nacjonalistów, niedzielne wybory mogą przyczynić się do przywrócenia pokoju na terenach Noworosji. Rząd w Kijowie poprzez swoją agresywną politykę, stracił zaufanie i lojalność ze strony rosyjskiej społeczności we wschodniej Ukrainie. Tymczasem systemy demokratyczne opierają się na zaufaniu ludzi do rządzących i wiary w demokratyczną samorządność. Kijów złamał podstawowe zasady demokracji poprzez zbrojną walkę z własnymi obywatelami, dlatego Jobbik rozumie zapotrzebowanie rosyjskiej mniejszości, na wybór własnego lidera, reprezentującego jej interesy.

Źródło: http://www.jobbik.com/jobbik_respects_results_donetsk_and_lugansk_elections

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s