Front Patriotyczny poparł nowy rząd Bułgarii

front-patriotyczny-bulgaria-logoBułgarska koalicja Frontu Patriotycznego będzie wspierać nowy rząd Bojko Borisowa, ale nie wejdzie w skład gabinetu. Nacjonaliści zagłosowali dzisiaj za powołaniem lidera centroprawicowego GERB-u na nowego premiera, zaś wcześniej obie grupy osiągnęły programowe porozumienie. We wspólnej deklaracji napisano, iż Bułgaria potrzebuje niezbędnych reform, a nie da się ich przeprowadzić bez utworzenia stabilnego rządu. GERB zapewniło Front o realizacji jedenastu postulatów, które znalazły się w przedwyborczym programie narodowców.

Koalicja VMRO – Bułgarskiego Ruchu Narodowego i Narodowego Frontu Ocalenia Bułgarii, podkreślała konieczność przeprowadzenia szeregu ważnych reform. Partia Borisowa porozumiała się z nacjonalistami m.in. w sprawach podporządkowania pro-zachodniej polityki interesom narodowym, zmiany systemu wyborczego, reformy emerytalnej uwzględniającej sytuację demograficzną, promowania tradycyjnego modelu rodziny, przyjęcia programu zwalczania katastrofy demograficznej, dokończenia budowy infrastruktury ograniczającej nielegalną imigrację z Turcji czy wspierania mniejszości bułgarskiej poza granicami kraju.

W środę poparcie Frontu Patriotycznego dla rządu nie było pewne. Przedstawiciele koalicji poinformowali, że w kilku kwestiach nie doszli do porozumienia z GERB.

Źródło: http://www.vmro.bg/патриотичният-фронт-декларира-подкрепа/

MM

1 thought on “Front Patriotyczny poparł nowy rząd Bułgarii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s