Radny Frontu Narodowego przeszedł na islam

butteyRadny francuskiego Frontu Narodowego (Front National), Maxence Buttey zaszokował tamtejszą scenę polityczną, a nade wszystko partyjnych kolegów. 22-letni samorządowiec z Noisy-le-Grand dokonał konwersji z katolicyzmu na islam. Jak powiedział mediom, islamem zainteresował się trzy lata temu po rozpoczęciu studiów medycznych. Po rozmowach z kolegą, będący wyznawcą Mahometa, zaczął studiować Koran i porównywać go z Biblią. W chrześcijańskim piśmie znalazł wiele nieścisłości, natomiast czytając świętą księgę mahometan, doszedł do wniosku, iż jest to dużo bardziej otwarta religia. Zdaniem Butteya, jego partia i religia muzułmańska są demonizowane w mediach, tymczasem ideologia FN w wielu miejscach pokrywa się z nauczaniem islamu.

Radny wskazał choćby na kwestie gospodarcze. Islam i francuscy narodowcy mówią o pomocy słabszym, a także o lichwie. Front krytykuje wysokie oprocentowanie zadłużenia Francji, tymczasem muzułmanie sprzeciwiają się dorabianiu na lichwie. Buttey postanowił zresztą opublikować film, w którym przekonywał swoich partyjnych kolegów, że Koran jest wizjonerski i promuje wiele wartościowych cnót.

Młody polityk zdaje sobie sprawę, że jego wyborcy i sympatycy FN mogą być rozczarowani z powodu wyboru nowej religii. Buttey chce jednak wytłumaczyć im swoją decyzję. Jak zaznaczył, jest zwolennikiem umiarkowanego islamu, dlatego sprzeciwia się nikabom i rożnym formom wykluczenia, a także sprzeciwia się działaniom Państwa Islamskiego. Jednocześnie samorządowiec nie wierzy w oficjalną wersję dotyczącą zamachów 11 września 2001 r.

Działania radnego nie spodobały się władzom ugrupowania. Buttey został zawieszony w prawach członka Frontu i jego sprawą pod koniec listopada zajmie się sąd partyjny. Lokalny sekretarz partii, Jordan Bardella powiedział, że religia jest prywatną sprawą każdego Francuza, ale nie może ona wchodzić w sferę działań politycznych narodowców. Tymczasem prozelityzm zawarty w nagraniu wideu Butteya, jest nie do przyjęcia. Bardziej kategoryczny był wiceprezes FN. Florian Philippot powiedział, że narodowcy bronią sekularyzmu, więc przekonywanie innych do konkretnej religii jest sprzeczne z zasadami ugrupowania, dlatego radny nie powinien być jego członkiem.

Źródła:

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/france/11187632/Front-National-councillor-urges-French-far-Right-party-to-convert-to-Islam.html

http://www.rtl.fr/actu/politique/fn-un-jeune-elu-converti-a-l-islam-se-fait-suspendre-de-ses-fonctions-7774994636

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s