Marsz Narodowego Dnia Hiszpanii w Barcelonie (+FOTO)

marsz-barcelona-12.10.2014Nacjonaliści zorganizowali w niedzielę 12 października manifestację z okazji Narodowego Dnia Hiszpanii. Demonstracja odbyła się w stolicy Katalonii czyli Barcelonie, więc nie trudno domyślić się, że jej głównym motywem był sprzeciw wobec postulatów odłączenia się tego regionu od Hiszpanii. Inicjatorami marszu były partie i organizacje tworzące koalicję „La España en Marcha”, a więc La Falange, Democracia Nacional (Narodowa Demokracja), Alianza Nacional (Sojusz Narodowy), Nudo Patriota Español czy Frente por España (Frontu dla Hiszpanii).

Manifestację, która zgromadziła ponad 500 osób, otworzyło przemówienie lidera ND, Manuela Candueli. Stwierdził on, że wszyscy manifestanci mogą być nazywani „brygadę nienawiści”, ponieważ głośno opowiadają się przeciwko kampanii zastraszania narodowców przez rządzącą centroprawicę. Canduela dodał, iż nacjonaliści mogą być dumni, że odczuwają nienawiść do skorumpowanej i destrukcyjnej polityki rządu.

marsz-barcelona-12.10.2014-2

Przewodniczący AN, Pedro Pablo Peña poruszył natomiast kwestię utrudnień, jakie demonstrantom zafundowała policja. Nacjonaliści mieli problemy z dotarciem na miejsce manifestacji, przez przymusowe postoje, kary za byle jakie przewinienia czy też konfiskatę niektórych flag. Dodatkowo próbowano przenieść manifestację z Placu Hiszpańskiego w inne miejsce, aby policja nie miała zbyt wiele pracy z aktywistami skrajnej lewicy.

marsz-barcelona-12.10.2014-3

Manuel Andrino z Le Falange stwierdził, że obecna konstytucja chroni jedynie chaos i polityków odpowiedzialnych za złą sytuację Hiszpanii. Skrytykował również ponad 30 lat polityki, która doprowadziła do umocnienia się ruchów separatystycznych w poszczególnych regionach kraju, co może doprowadzić do ostatecznego upadku Hiszpanii. Nacjonalista podkreślił, że jednocześnie prawo prześladuje hiszpańskich patriotów, broni natomiast ruchy takie jak baskijskie ETA. Na zakończenie przemówienia, Andrino przypomniał słowa legendarnego José Antonio Primo de Rivery, o potrzebie walki o hiszpańską Katalonię.

Podczas demonstracji spalono flagę Katalonii.

marsz-barcelona-12.10.2014-4

marsz-barcelona-12.10.2014-5

Źródła:

http://www.patriotas.org/web/?p=18643

http://lafalange.com.es/?p=5570

MM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s