Jobbik wzywa do zbadania zbrodni na ludności Donbasu

jobbik_logoWęgierski Jobbik wyraził zaniepokojenie doniesieniami, wskazującymi na ofiary wśród cywilnej ludności rejonów Doniecka i Ługańska we wschodniej Ukrainie. Nacjonaliści uwzględniają przy tym fakt, iż w kilku ostatnich konfliktach zbrojnych, choćby na Bałkanach czy w Iraku i Syrii, najbardziej ucierpieli właśnie cywile. Dlatego Jobbik przedłożył w  parlamencie projekt rezolucji, która miała potępiać ludobójstwo przeprowadzone przez rząd w Kijowie. Dokument został jednak odrzucony przez komisję spraw zagranicznych węgierskiego Zgromadzenia Narodowego, choć sprawa została udowodniona chociażby przez znalezienie masowych grobów na terenach przejętych od ukraińskiego wojska. Nacjonaliści podkreślają, że zdają sobie sprawę, iż we współczesnych konfliktach ogromną rolę odgrywa przepływ informacji, są jednak zszokowani zachowaniem zachodnich mediów, nie dostrzegających odkrycia masowych grobów ludności cywilnej.

Dotarcie do prawdy jest więc utrudnione z powodu jednostronnego przekazu medialnego i nie sposób znaleźć w tej sprawie obiektywnych informacji. Dlatego Jobbik wezwał organizacje międzynarodowe, takie jak ONZ, OBWE czy Międzynarodowy Czerwony Krzyż, do przeprowadzenia niezależnych dochodzeń na temat domniemanych zbrodni na ludności cywilnej w Donbasie.

Jobbik wezwał również węgierski rząd do zaprzestania wspierania agresywnej i nieodpowiedzialnej, wojennej polityki euroatlantyckiej, a także porzucenia swoich urojeń na temat integralności terytorialnej Ukrainy, ponieważ sam rząd w Kijowie podejmuje działania szkodliwe dla jedności swojego kraju. Każdy rząd używający sił zbrojnych do ataku na własnych obywateli, traci bowiem swoją legitymizację, skazując tym samym kraj na nieuchronną dezintegrację. Nacjonaliści wzywają więc centroprawicowy rząd Viktora Orbana, do poszanowania wartości demokratycznych i wycofania swojego poparcia dla ukraińskich władz, stosujących broń i terror wobec własnych obywateli.

Źródło: http://www.jobbik.com/ukrainian_war_crimes_and_atrocities

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s