Złoty Świt manifestował w Atenach i Salonikach

złoty-świt-27.09.2014Kilka tysięcy osób manifestowało w sobotę (27.09) w Atenach i Salonikach, aby sprzeciwić się represjom władz wobec greckich nacjonalistów ze Złotego Świtu. Aktywiści i sympatycy ugrupowania zorganizowali swoje demonstrację w pierwszą rocznicę aresztowania przywódców partii, na czele z jej przewodniczącym, Nikolaosem Michaloliakosem. Uczczono też pamięć dwóch działaczy HA, zastrzelonych 1 listopada ub.r. pod jednym z biur greckiego stronnictwa. Greccy nacjonaliści przekonywali, iż wszystko opiera się na sfingowanych zarzutach, a rządząca centroprawica i socjaliści byli przerażeni rezultatami narodowych radykałów w wyborach i rozbudzeniem przez nich biernej i demoralizowanej młodzieży.

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w wiecu pod siedzibą partii w Atenach, aby wyrazić sprzeciw wobec polityki rządu Andonisa Samarasa, nazywanego marionetką niemieckiej kanclerz, Angeli Merkel. Członek zarządupartii, Sotiris Develekos stwierdził w swoim przemówieniu, że pseudo-demokracja i dziennikarska nagonka doprowadziła do śmierci dwóch nacjonalistów, Giorgiosa i Manolisa, zamordowanych przez lewicowych ekstremistów. Przedstawiciel Frontu Młodzieży, Ourania Michaloliakos zagwarantował zgromadzonym, iż walka młodych narodowców będzie kontynuowana aż do zwycięstwa. Europoseł gen. Jeorjos Epitidios wyraził oburzenie wobec jednej z największych sądowych i politycznych manipulacji, w którą zaangażowani są obłudni zwolennicy tolerancji z czołowych „demokratycznych” partii politycznych.

złoty-świt-27.09.2014-2

 

Poseł Konstantinos Barbaroussis mobilizował działaczy do przygotowywania się do kolejnych wyborów, do których pozostało jeszcze dużo czasu, jednak jest szansa na odniesienie zwycięstwo, ponieważ Złoty Świt ma „prawdę i Boga po swojej stronie”. Ostatnim mówcą był poseł Ilias Panagiotaros, który powiedział, że celem nacjonalistów jest zastąpienie ich przeciwników politycznych we wszystkich dziedzinach życia, parlamencie krajowym, Parlamencie Europejskim, radach miast i radach regionalnych. Wiec zakończył się odśpiewaniem hymnu narodowego i partyjnego.

złoty-świt-27.09.2014-3

Demonstrację w Salonikach rozpoczęło przemówienie prawnika Georgisa Hasotiego, który stwierdził, że oskarżenia i procedury stosowane przez wymiar sprawiedliwości i policję, nie mają odpowiedniego statusu prawnego i wielu punktach są z nim niezgodne, co pokazuje polityczną motywację sądów. Graikos Fotis z Frontu Młodzieży uważa represje za reakcję rządzących, na masowe poparcie młodzieży dla nacjonalistów, powodujących strach systemu. Kolejni mówcy oskarżali natomiast koalicję centroprawicy i socjaldemokratów o próbę zniszczenia trzeciej siły politycznej kraju, zagrażającej im interesom. Żaden prokurator nie jest jednak w stanie zniszczyć autentycznego ruchu odrodzenia narodowego. Jeden ze zwolnionych nacjonalistów, Artemis Matthaiopoulos zwrócił uwagę na kłamstwa mówiących o sprawiedliwym wymiarze sprawiedliwości. Zapowiedział również, że dni obecnego reżimu politycznego są policzone, a Złoty Świt nie jest kontrolowany przez zagraniczne ośrodki władzy.

Źródła:

http://www.xryshaygh.com/index.php/enimerosi/view/hchhro-mhnuma-antistashs-apo-thn-thessalonikh-enantia-sth-chounta-twn-skeuw

http://www.xryshaygh.com/index.php/enimerosi/view/h-pisth-einai-pio-dunath-kai-apo-th-fwtia

http://www.xryshaygh.com/index.php/enimerosi/view/hchhro-mhnuma-sthn-chounta-samara-apo-chiliades-chrusaugites-se-athhna-kai

MM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s