Front Narodowy zdobył dwa miejsca w Senacie

rachline-ravierFrancuski Front Narodowy (Front National), po raz pierwszy w swojej historii będzie miał miejsca w Senacie. W niedzielnych wyborach uzupełniających, mandaty zdobyło dwóch działaczy narodowej prawicy: Stéphane Ravier i David Rachline. Ten pierwszy powiedział mediom, że jego partii pozostały do otwarcia już tylko jedne drzwi. Znajdują się one w Pałacu Elizejskim, a w 2017 r. w wyborach prezydenckich ma je otworzyć Marine Le Pen, która według niektórych sondaży ma duże szanse na zwycięstwo. Przewodnicząca Frontu stwierdziła natomiast, że wyniki niedzielnego głosowania są „historycznym zwycięstwem” jej partii.

Ravier zwyciężył w departamencie Bouches-du-Rhône. Od kwietnia zajmuje on również stanowisko burmistrza jednej z północnych dzielnic Marsylii, a więc wieloletniego bastionu francuskiej lewicy. Nowy senator urodził się w 1969 r. i od 16 roku życia jest związany z FN. W 1995 r. po raz pierwszy wybrano go radnym dzielnicy.

Rachline swój mandat uzyskał w departamencie Var, również znajdującym się na południu Francji. Najmłodszy senator w historii V Republiki ma 26 lat i od kwietnia sprawuje funkcję burmistrza Fréjus. We Froncie działa od piętnastego roku życia, a w przeszłości był bliskim współpracownikiem Alana Sorala, byłego już działacza partii, znanego ze swojego antysyjonizmu. Rachline nie krył też fascynacji włoskim nacjonalizmem.

Źródła:

http://www.huffingtonpost.fr/2014/09/28/stephane-ravier-david-rachline-premiers-senateurs-histoire-front-national_n_5895818.html?utm_hp_ref=france

http://www.frontnational.com/2014/09/communique-de-presse-de-marine-le-pen-presidente-du-front-national-8/

MM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s