Democracia Nacional krytykuje sankcje wobec Rosji

democracia-nacional-logoHiszpańscy nacjonaliści z Narodowej Demokracji (Democracia Nacional), skrytykowali sankcje wobec Rosji, nałożone przez Unię Europejską. Ich zdaniem, działania Brukseli przyczyniły się do odpowiedzi Moskwy, która m.in. nałożyła embargo na import owoców i warzyw. Tymczasem Hiszpania jest największym ich producentem w Europie, a sankcje przyniosą nawet kilkaset milionów strat, co odbije się negatywnie na sytuacji hiszpańskich plantatorów. DN nie zgadza się z twierdzeniem władz, iż eksport warzyw i owoców do Rosji jest nadal niewielki, więc producenci nie odczują unijnych sankcji. Nacjonaliści przypominają, iż UE kilka lat temu wprowadziła regulacje godzące w interesy hiszpańskich rolników, a więc osiągnęła porozumienie w sprawie wolnego handlu rolnego z Marokiem.

Endecy uważają natomiast Rosję za naturalnego sojusznika Hiszpanii, mogącego dać jej więcej niż Anglosasi, którzy od 1945 r. traktują kraj jako kolonię i nie dają mu nic w zamian. Sankcje wobec Rosji są natomiast kolejnym krokiem do podpisania umowy o wolnym handlu, pomiędzy UE i Stanami Zjednoczonymi. Stwarzałaby ona poważne zagrożenie dla hiszpańskich rolników, związane z importem genetycznie modyfikowanej żywności (GMO), produkowanej na masową skalę w USA. Dodatkowo Rosja znajduje inne rynki, takie jak choćby Chiny.

Democracia Nacional wezwała rząd Hiszpanii i przywódców Unii Europejskiej, aby wycofała się z dalszych sankcji wobec Rosji, szkodzących europejskim rolnikom. Nacjonaliści dodali, iż konflikt na Ukrainie jest wynikiem działań Stanów Zjednoczonych, NATO i ich sojuszników, takich jak m.in. Izrael. Politycy, a w szczególności centroprawicowa Partia Ludowa (Partido Popular), mają manipulować społeczeństwem twierdząc, iż całą winę za sytuację ponosi Rosja. Nacjonaliści uważają, że Moskwa tak naprawdę broni się przed agresją Zachodu.

Źródło: http://democracianacional.org/dn/modules.php?name=News&file=article&sid=4585

MM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s