Partia Szwedów krytykuje Szwedzkich Demokratów

partia-szwedzka-logoNacjonaliści z Partii Szwedzkiej (Svenskarnas parti) zapowiedzieli, że będą dokładnie przyglądać się działaniom i hasłom Szwedzkich Demokratów (Sverigedemokraterna) przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. SD, które niegdyś było radykalnym ugrupowaniem narodowym, obecnie mocno zliberalizowało swój program, określając obecnie swoje poglądy jako „społeczny konserwatyzm”. Zdaniem aktywistów SvP, antyimigracyjne deklaracje SD są warte tyle samo, co ostatnia krytyka napływu cudzoziemców, ze strony rządzących liberałów z Umiarkowanej Partii Koalicyjnej (Moderaterna). Wszelkie obiekcje na temat społeczeństwa kulturowego, nie są przekuwane w jakiekolwiek działania.

SvP uważa, że deklaracje SD są ze sobą sprzeczne i wpisują się w kanon politycznej poprawności. Radykałowie zwracają uwagę, iż SD nie domaga się wyrzucenia z kraju wszystkich imigrantów, mówiąc m.in. o „otwartej Szwecji” aby nie paść ofiarą zarzutów o rasizmie. SD od pewnego czasu mówi jedynie o ograniczeniu napływu cudzoziemców, krytykując przede wszystkim ściąganie muzułmanów, choć jednocześnie deklaruje gotowość zaakceptowania w Szwecji chrześcijańskich uciekinierów z Syrii czy Iraku. SvP zwraca też uwagę, że partia Jimmiego Åkessona nie wysunęła nawet postulatu odebrania obywatelstwa cudzoziemcom, którzy popełnili przestępstwa na terenie Szwecji.

Działacze SvP krytykują również odcinanie się SD od radykalniejszych działaczy, nadal deklarujących swoje nacjonalistyczne poglądy. Według partii Stefana Jacobssona, do SD dalej należy sporo ideowych ludzi, jednak ugrupowanie nie ma tego samego charakteru co kiedyś. Dlatego SvP wezwało wszystkich szwedzkich patriotów do wsparcia kampanii partii, aby można było stworzyć alternatywę wobec reprezentantów obecnego systemu.

Źródło: https://www.svenskarnasparti.se/2014/08/20/svenskarnas-parti-staller-sverigedemokraterna-mot-vaggen/

MM

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s