Dwunastu bojowników Prawego Sektora zginęło w Donbasie

autobus-psDwunastu bojowników Prawego Sektora zginęło, a nieznana liczba została ujęta we wtorek (12.08) przez rosyjskich powstańców we wschodniej Ukrainie. Autokar z nacjonalistami miał podjechać pod posterunek graniczny kontrolny Rosjan, wpadając w ich zasadzkę, w wyniku czego bojownicy PS ponieśli śmierć. Jeden z uczestników strzelaniny skrytykował działania ukraińskiego rządu, ale pochwalił ukraińskich nacjonalistów, twierdząc, że w porównaniu do wojska, mieli oni odwagę zapuścić się w rejony kontrolowane przez powstańców. Działacze PS potwierdzili śmierć swoich dwunastu kolegów. Rzecznik partii, Borysław Bereza napisał w oświadczeniu, że to wielka tragedia, a jego kraj stracił oddanych patriotów. Zapowiedział także starania o zlikwidowanie osób odpowiedzialnych za masakrę. Przewodniczący radykałów, Dmytro Jarosz również odgraża się zemstą.

To najpoważniejsze straty PS od początku konfliktu na Ukrainie. Bojówkarze nacjonalistów od początku biorą udział w walkach z rosyjskimi powstańcami.

http://www.kyivpost.com/content/ukraine/gruesome-video-shows-bodies-of-right-sector-fighters-slaughtered-by-militants-in-donetsk-graphic-360419.html

MM

2 thoughts on “Dwunastu bojowników Prawego Sektora zginęło w Donbasie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s