Rząd Bawarii zdelegalizował nacjonalistów z FNS

freies-netz-sudBawarskie ministerstwo spraw wewnętrznych zdelegalizowało Freies Netz Sud (Wolną Sieć Południa). Niemieccy nacjonaliści mieli zdaniem lokalnych władz, prowadzić „agresywne i wojownicze działania anty-konstytucyjne”, kontynuując działalność organizacji zdelegalizowanych w 2004 roku. Działania przeciwko organizacji podjęto już wcześniej w rejonie Górnej Frankonii, a śledczy przeszukali także miejsce spotkań nacjonalistów w Oberprex.

Działania przeciwko FNS podejmowano już rok temu. Wówczas w akcję zaangażowano prawie 700 funkcjonariuszy policji i służb bezpieczeństwa, którzy przeszukali ponad 70 domów i mieszkań. Znaleziono w nich przedmioty zdradzające sentyment ich właścicieli za III Rzeszą. Ponadto część aktywistów FNS posiadała broń ręczną, pałki i noże. Od paru miesięcy nie funkcjonuje także strona internetowa organizacji, zamknięta pod presją władz.

Bawarskie służby szacują, że FNS jest podzielone na 20 grup, mających 150 aktywistów, natomiast zdolność mobilizacyjna Sieci wynosi około 300 osób. FNS ma utrzymywać także kontakty z nacjonalistami z Austrii, Czech, Grecji i Węgier.

Źródła:

http://www.spiegel.de/politik/deutschland/freies-netz-sued-bayern-verbietet-neonazi-netzwerk-a-982487.html

http://www.spiegel.de/panorama/grossrazzia-in-bayern-gegen-neonazi-netzwerk-a-910481.html

MM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s