Jobbik przeciwko działaniom Izraela wobec Palestyńczyków

jobbik_logoWęgierski Jobbik odniósł się do ostatnich wydarzeń w Strefie Gazy. Od tygodnia trwa atak Izraela na terytoria palestyńskie,co spowodowało śmierć już ponad 192 i rany wśród prawie 1300 Palestyńczyków. Nacjonaliści potępili już trzy dni temu atak Izraela, jako sprzeczny z prawem międzynarodowym, które jest konsekwentnie łamane przez państwo żydowskie. Zdaniem Węgrów, Izrael usprawiedliwia swoje działania sfabrykowanymi powodami, tymczasem nie chce wrócić w obręby granic ustalonych w 1967 roku. Oświadczenie Jobbiku to kolejna części konsekwentnego stanowiska nacjonalistów przeciwko działaniom syjonistów, uwieńczonym pod koniec 2012 roku pro-palestyńską manifestacją w Budapeszcie. Treść odezwy po rozwinięciu wiadomości.

Jobbik – Ruch na rzecz Lepszych Węgier kategorycznie potępia naloty przeprowadzone przez Państwo Izrael przeciwko Strefie Gazy, powodujące do tej pory śmierć ponad 50 osób, i wzywa Izrael do zaprzestania brutalnej agresji wymierzonej w ludność cywilną.

Ignorując prawo międzynarodowe, Izrael przypuścił w tym tygodniu serię ataków powietrznych, aby zemścić się na niewinnych cywilach za swoje rzekome szkody. Powagę tych nalotów najlepiej odzwierciedla liczba ofiar śmiertelnych, ponad 50, w tym kobiety i dzieci, podczas gdy liczba rannych przekroczyła już 400.

W ocenie Jobbiku, powody Izraela są sfabrykowane i fałszywe, jako że źródłem całego konfliktu jest ciągłe łamanie prawa przez Izrael. Sprzeciwiając się prawu międzynarodowemu, Tel-Awiw wciąż odmawia wycofania się za granice ustalone dla tego kraju w 1967 roku i bez przerwy stosuje asymetryczną przemoc wobec ludności cywilnej, korzystając z pretekstu w postaci ruchów palestyńskich usiłujących za pomocą swych skromnych środków odpierać bezprawną inwazję na ich ziemie.

Jobbik stwierdza, że jest niedopuszczalnym, by społeczność międzynarodowa, tak hiper-wrażliwa na łamanie praw człowieka w innych przypadkach, teraz pogrążała się w głębokiej ciszy i nadal stosowała podwójne standardy mające na celu wesprzeć syjonistyczne państwo terrorystyczne. Jobbik sprzeciwia się wszelkim formom przemocy i wzywa Izrael do kategorycznego zaprzestania nalotów na Strefę Gazy oraz powrócenia do granic wyznaczonych temu krajowi prawem międzynarodowym. Jobbik wyraża również współczucie i solidarność z Palestyńczykami, walczącymi o swoją niepodległość, w tym z rodzinami ofiar.

Márton Gyöngyösi

Zastępca przewodniczącego frakcji parlamentarnej Jobbiku

Źródła:

http://www.nacjonalista.pl/2014/07/12/wegry-jobbik-przeciw-syjonistycznemu-terrorowi-w-gazie/

http://jobbik.com/press_release_condemning_israeli_terror_attack_gaza

MM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s