MSR o ostatnich wydarzeniach na Ukrainie

MSR-logoHiszpańscy nacjonaliści z Ruchu Społeczno-Republikańskiego (Movimiento Social Republicano), odnieśli się w specjalnym oświadczeniu do ostatnich wydarzeń na Ukrainie, gdzie dochodzi do rozlewu krwi, związanego z walką ukraińskich wojsk i rosyjskich separatystów. MSR wyraziło przede wszystkim niepokój związany z zaostrzeniem się sytuacji na wschodniej Ukrainie, jednocześnie wzywając „ukraińskich i rosyjskich braci’ do zaprzestania walk, ponieważ europejskie narody nie powinny toczyć między sobą wojny, a ludzie nie zasługują na bycie pionkami w grze wielkich mocarstw i cierpienie z powodu wywołanych przez nie konfliktów.

Hiszpanie skrytykowali równocześnie nowe władze Ukrainy, a więc prezydenta Aleksandra Turczynowa i premiera Arsenija Jaceniuka, jako niepochodzących z demokratycznych wyborów i sprawców ubiegłotygodniowej masakry w Odessie. Według MSR, akcje sił rządowych zaogniają sytuację i powinny być potępione jako kampania demonizacji i bezwzględnego prześladowania ludności. Nacjonaliści potępili też politykę Stanów Zjednoczonych, NATO i syjonistów którzy prowadzą kampanię przeciwko europejskiej ludności. MSR wezwało ukraińskich nacjonalistów do porzucenia polityki lojalności wobec USA i Izraela. Hiszpanie wyrazili zrozumienie dla niepodległościowych dążeń Ukraińców, jednak nie powinny one powodować zdradzania swoich ideałów i stawania się marionetkami w rękach jankesko-syjonistycznego imperializmu.

MSR uważa, że jedynie zjednoczona Europa może sprostać współczesnym i przyszłym wyzwaniom geopolitycznym. Kontynent ucierpiał bowiem w wyniku dwóch wojen światowych, a także przez epizodyczne konflikty, do których dochodziło przede wszystkim na południu Europy. Hiszpanie nie chcą więc powtórzyć kolejny raz błędu w postaci wojny między Europejczykami, ponieważ taka jest historyczna i geopolityczna konieczność. Kontynentalna Europa powinna za to wzmacniać swoją więź z Rosją w celu utworzenia jednolitego bloku, który nie będzie jednak odradzał rosyjskiego imperializmu, ale pozwoli na współpracę przeciwko globalizacji i wobec wyzwań współczesnego, wielobiegunowego świata.

Źródło: http://msr.org.es/?p=1338

MM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s