Zarzuty wobec Złotego Świtu sfingowane?

złoty-świt-logo-2Działacze greckiego Złotego Świtu (Hrisi Avgi), ujawnili nagranie ze swojej rozmowy z bliskim współpracownikiem greckiego premiera, Antonisa Samarasa. Sekretarz centroprawicowego szefa rządu, Takis Baltakos, miał przyznać, że październikowe aresztowania nacjonalistów, były bezpodstawne i nie opierają się na żadnych dowodach. Aby zatrzymać narodowych radykałów, na czele z szefem ruchu Nikolaosem Michaloliakosem, wystarczy natomiast jeden telefon do prokuratorów, będących na pasku koalicji rządowej. Sekretarz Samarasa, w rozmowie z posłem HA Iliasem Kasidiarisem, poinformował także, że szef greckiego rządu w czasie zatrzymania nacjonalistów, przebywał na kongresie syjonistycznym w Stanach Zjednoczonych. Ogłosił na nim zwycięstwo nad nacjonalistami.

Baltakos po ujawnieniu nagrań podał się do dymisji. Tłumaczył, że został przymuszony przez greckich nacjonalistów do rozmów, ponieważ uważali go za jednego ze spiskowców. Premier Samaras potępił rozmowy swojego sekretarza z „neonazistami”, a także zaprzeczył jakoby mówił on prawdę. Warto zwrócić uwagę, że greckie media i partie parlamentarne, nie odniosły się do możliwości bezprawnego zatrzymania nacjonalistów, lecz zaatakowały rząd za jego rzekome „związki z neonazistami”.

Nacjonaliści w wydanym oświadczeniu, podkreślili, że rozmowy z Baltakosem ujawniły nepotyzm i machlojki greckich elit politycznych, naciskanych przez lobby syjonistyczne i Unię Europejską. Złoty Świt domaga się przedterminowych wyborów, które miałyby „uleczyć rany narodu”.

Źródła:

http://www.nacjonalista.pl/2014/04/05/zloty-swit-ofiara-sfingowanych-zarzutow-kompromitacja-rzadu-zobacz-film/

http://www.dw.de/greek-pm-adviser-linked-to-golden-dawn/a-17542971

MM

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s