Kongres nacjonalistów „Vision Europa”

vision-europa-2014Niemieccy Młodzi Narodowidemokraci (Junge Nationaldemokraten) zorganizowali w ubiegły weekend kongres nacjonalistów „Vision Europa”, który odbył się w miejscowości Kirchheim. Poza gospodarzami, w kongresie uczestniczyli przedstawiciele Brytyjskiej Partii Narodowej (British National Party), Partii Szwedów (Svenskarnas parti), szwedzkiej Nordyckiej Młodzieży (Nordisk Ungdom), czeskiej Robotniczej Młodzieży (Dělnická mládež), flamandzkiego Nacjonalistycznego Stowarzyszenia Studentów (Nationalistische Studentenvereniging), włoskiego Blocco Studentesco i Partii Narodowej Orientacji Szwajcarów (Partei National Orientierter Schweizer). Z powodu zawirowań w swoich krajach, na kongres nie mogli przybyć działacze ukraińskiego Prawego Sektora i greckiego Złotego Świtu. Wszystkie grupy opowiadały się za suwerennością narodów europejskich i współpracą w celu obalenia Unii Europejskiej.

Przewodniczący niemieckiego JN, Andy Knape, wyraził zadowolenie z organizacji kongresu i stwierdził, że przyczyni się on do budowy nowego europejskiego frontu nacjonalistycznego. Wydarzenie przyczyniło się również do wzmocnienia kampanii wyborczej Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands), odbywającej się pod hasłem „Europa skręca w prawo!”.

Pozostałe grupy również uważają, że kongres przyczynił się do wzmocnienia współpracy, między europejskimi organizacjami nacjonalistycznymi. Wszystkie partie i stowarzyszenia opowiadają się za różnorodnością kultur narodów europejskich i ich suwerennością oraz samostanowieniem. Nacjonaliści wsparli także walkę Ukraińców ze skorumpowaną władzą i rosyjską agresją. Lider BNP Nick Griffin, którego wystąpienie było głównym punktem kongresu, skrytykował pro-imigracyjną politykę państw Unii Europejskiej, prowadzącą do największego ludobójstwa w historii.

Źródła:

http://aktion-widerstand.de/ja-zu-europa-europaeische-rechte-ruecken-zusammen/

http://www.pnos.ch/

http://bnp.org.uk/news/national/nick-griffin-speaks-european-nationalist-youth-congress-germany

https://www.svenskarnasparti.se/2014/03/25/starkt-europeiskt-samarbete-efter-konferens-i-tyskland/

MM

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s