Konferencja europejskich nacjonalistów w Rzymie

1-marca-rzym1 marca w Rzymie odbyła się konferencja zorganizowana pod hasłem „Europa się odradza” („L’Europe Risorge”). Na zaproszenie włoskiej Forza Nuova (Nowa Siła), do stolicy Włoch przybyli również nacjonaliści z greckiego Złotego Świtu (Hrisi Avgi), Brytyjskiej Partii Narodowej (British National Party), hiszpańskiej Narodowej Demokracji (Democracia Nacional) i Narodowodemokratycznej Partii Niemiec ((Nationaldemokratische Partei Deutschlands).

Przewodniczący FN, Roberto Fiore, otwierając konferencję powiedział, że wszystkie ugrupowania łączy chęć walki o Europę Narodów, a nie banków, Europejczyków a nie imigrantów i rodzin zamiast „małżeństw” homoseksualistów. Celem najwyższym jest jednak stworzenie nowej elity, która zastąpi dotychczasową klasę polityczną, dającą nadzieję na ratunek, gdy wszystko zdaje się chylić ku upadkowi.

Lider hiszpańskiej DN, Manuel Canduela, nazwał nowy porządek świata „wielogłową hydrą”, niszczącą gospodarkę krajów europejskich, a także opowiedział się zdecydowanie przeciwko syjonizmowi, globalizacji i imigracji. wskazując również islam jako zagrożenie dla wolności. Przewodniczący BNP, Nick Griffin, poruszył kolejny problem naszego kontynentu, a więc kwestię demografii, jako jeden z priorytetów polityki każdego ruchu nacjonalistycznego. Brytyjczyk alarmował, że w związku z aborcją i spadkiem liczby urodzeń, politycy będą chcieli sprowadzić jeszcze większą liczbę imigrantów, którzy będą niszczyć tożsamość narodową krajów europejskich. Antonio Gregos ze Złotego Świtu, podziękował Włochom za wsparcie dla liderów greckiego ugrupowania, którzy od jesieni ubiegłego roku przebywają w areszcie. Grek nie wykluczył kolejnych zatrzymać w najbliższym czasie, lecz zaznaczył, że nacjonaliści stawią opór rządowi, który doprowadził kraj do katastrofy i ściąga tysiące imigrantów. Jens Sphosen z NPD mówił natomiast o nieudanej próbie delegalizacji partii, mimo umiejscowienia w jej strukturach prawie 200 agentów, działających wśród prawie 8 tysięcy członków niemieckiego ugrupowania.

Na koniec głos zabrał ponownie Fiore, który ogłosił, że Włosi, Grecy, Hiszpanie, Brytyjczycy i Niemcy, będą chcieli stworzyć jeden blok polityczny po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Włoch powiedział, że jego celem będzie walka z gangami lichwiarzy, dominacją Stanów Zjednoczonych w Europie oraz politykami będącymi marionetkami w rękach banków.
Źródło: http://forzanuova.org/comunicati/grande-successo-del-convegno-leuropa-risorge

MM

1 thought on “Konferencja europejskich nacjonalistów w Rzymie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s