Kotleba apeluje do Janukowycza o obronę Ukrainy

right-wing extremist wins regional voteŻupan kraju bańskobystrzyckiego i lider Partii Ludowej „Nasza Słowacja” (Ľudová strana Naše Slovensko) Marian Kotleba, wystosował list do prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Pisze w nim, aby Janukowycz nie ustępował wobec żądań opozycji, bowiem nie powinno „negocjować się z terrorystami”. Słowak podkreśla, że przynależność do Unii Europejskiej będzie zagrażała jedności terytorialnej oraz niepodległości i suwerenności Ukrainy. Swobodny przepływ ludności będzie natomiast powodowało zagrożenie terroryzmem. Pełny tekst listu Kotleby w rozwinięciu wiadomości.

List Mariana Kotleby do Wiktora Janukowycza

Wasza ekscelencjo,

już kilka tygodni z wielkim zaniepokojeniem obserwuję zamieszki i rozruchy, które wstrząsają Ukrainą. Wraz z rosnącą agresją uczestników zamieszek ulicznych, zauważam także rosnącą presję na członków rządu ukraińskiego i na Was, Wasza Ekscelencjo, jako najwyższego przedstawiciela władzy w kraju i symbolu ukraińskiej państwowości.

Jako Słowianin, jestem świadomy tego o co walczy obecnie Ukraina. Unia Europejska potrzebuje nowych rynków, a organizacja terrorystyczna NATO stara się zbliżyć do granicy z Federacją Rosyjską. Jako obywatel państwa członkowskiego UE, mogę szczerze powiedzieć, że otwarcie się na UE, nie przyniesie nic dobrego dla narodu ukraińskiego. Ukraina będzie tylko kolejnym ogromnym rynkiem, na którym nie będzie miejsca na oryginalne ukraińskie produkty. Produkcję zastąpi import i konsumpcja, a setki tysięcy ludzi stracił pracę. Na końcu tego procesu nie będzie niczego innego, niż zniewolenie narodu ukraińskiego i przekazanie ukraińskich gruntów w ręce zagranicznych inwestorów. Dokładnie tak, jak ma to obecnie miejsce na Słowacji.

Po przystąpieniu do UE, mój kraj skutecznie utracił niezależność narodową j i pod groźbą sankcji, jest zmuszony do przyjmowania różnych bezsensownych dyrektyw wykonawczych i innych przepisów, które są nam narzucane przez Brukselę i są jednoznacznie szkodliwe dla interesów narodowych Republiki Słowackiej i jej mieszkańców. Konsekwencją tej polityki jest ciągły wzrost cen, wysokie bezrobocie, pogarszający się stan zdrowia narodu, utrata autonomii politycznej i gospodarczej, eskalacja długu państwowego i całkowitego rozkładu naszej gospodarki.

Wasza Ekscelencjo! W imię przyszłości narodów słowiańskich, proszę i apeluję do Was, abyście w żaden sposób nie ulegali grupm, które wywołują zamieszki i atakują instytucje rządowe oraz ich funkcjonariuszy, próbując zniszczyć integralność terytorialną Ukrainy i zagrażając jej suwerenności i niepodległości. Nie można negocjować z terrorystami, bo nic z tego co obiecają, nie będzie spełnione. Aby znaleźć takie przykłady, nie trzeba sięgać daleko do przeszłości. Wystarczy spojrzeć na losy serbskiego bohatera narodowego Slobodana Milosevica

a także zapytać w żaden sposób nie pogarsza grupy, które zamieszki i ataki na instytucje rządowe jej funkcjonariuszy próbuje złamać integralności terytorialnej Ukrainy i zagraża jej suwerenności i niepodległości. Nie można negocjować z terrorystami, bo nic z tego, co obiecał, że nie będzie uczciwie. Na przykład, nie trzeba iść daleko w głąb historii. Po prostu, kiedy patrzymy na losy bohatera narodowego serbskiego Slobodana Miloszevicia.

Wasza Ekscelencjo! Chroń Ukrainę póki jeszcze możesz i masz na to siłę i ludzi. Za miesiąc może być już za późno!

Marian Kotleba                                                                                                                           przewodniczący kraju bańskobystrzyckiego

Źródło: http://www.sme.sk/c/7086506/kotleba-pise-ukrajinskemu-prezidentovi-janukovycovi-neustupujte.html

MM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s