Przemówienia nacjonalistów z Czech i Słowacji na marszu w Częstochowie

słowacy-częstochowa14 grudnia ulicami Częstochowy przeszła manifestacja „W imię tych, co walczyli o godny byt”, przypominająca o wydarzeniach grudniowych z 1970 i 1981 roku. W marszu uczestniczyli także czescy Autonomiczni Nacjonaliści oraz działacze Wspólnoty Słowackiej (Slovenská pospolitosť), których przemówienia można przeczytać po kliknięciu w „czytaj całość”.

Przemówienie aktywistów z Czech:

Drodzy Przyjaciele!

Dla nas, czeskich nacjonalistów, wielkim zaszczytem jest uczestnictwo w tym zgromadzeniu, w czasie którego wspólnie z wami możemy przypomnieć o osobach, które pomimo wszelkiego trudu, często kosztem własnego życia, stanęły do walki przeciw komunistycznej tyranii.

Pod koniec lat 80tych, kiedy ówczesny reżim upadał, ludzie odzyskali nadzieję, że w końcu doczekali upragnionej wolności. Czy jednak dziś, po niespełna 25 laty od upadku komunizmu możemy powiedzieć, że ludzie są naprawdę wolni? Dziś, gdy o wolności i prawach człowieka uczą nas byli komuniści, którzy z dnia na dzień przeobrazili się w demokratów i liberałów?

Niestety, w rzeczywistości nasze narody nie doczekały się prawdziwej wolności. Symobl Sierpa i młota zastąpiono dwunastoma gwiazdami na niebieskim tle, zaś Moskwę wymieniono na Brukselę, która dyktuje nam co wolno, a czego nie można robić.
Totalitarna władza zmieniła swe oblicze jedynie na zewnątrz, zaś ich praktyki pozostały bez zmian. Tak więc i dziś dochodzi do aresztowań ludzi za ich opinie, głoszące niewygodną prawdę bowiem cenzura nadal obowiązuje pod postacią ” politycznej poprawności”

W 1989 roku, gdy ludzie w Polsce i Czechach świętowali upadek żelaznej kurtyny złożono im obietnice wielkiego gospodarczego rozkwitu. Jaki jest rezultat? Większość ludzi pracuje za grosze, z których ciężko utrzymać rodzinę, żyjąc dosłownie od wypłaty do wypłaty, często bedąc zastraszanym w miejscu pracy, podczas gdy gospodarka znajduje się w rękach obcego kapitału. Ponad to zrodził się twór w postaci globalnego systemu bankowego, który zmusza ludzi do stawania się niewolnikami. Dziedzictwo kulturowe krajów europejskich jest systematycznie niszczone i zastępowane przez konsumpcyjną kulturę masową. Podobnie wygląda sytuacja z tradycyjnym modelem rodziny, który ulega procesowi niszczenia, i który przez rządowe marionetki oraz media nazywany jest naturalną ewolucją ludzkiego społeczeństwa. Wszystkie powyższe są konsekwencjami domniemanego dobrobytu!

Dziś, szczególnie my, młodzi nacjonaliści stanowimy podstawę dla przyszłości naszych narodów. Wspólnie sprzeciwmy się aktualnemu, społecznemu rozwojowi, który dąży do upadku europejskiej cywilizacji.

Niechaj wspominani przez nas w dzisiejszym dniu, polscy bohaterowie, stanowią dla nas wzór w tej walce!
Dziękuję.

Przemówienie przewodniczącego Wspólnoty Słowackiej:

Czołem !
Pozdrawiam was , przyjaciele i bracia ! Chcę bardzo podziękować za zaproszenie i za możliwość zabrania głosu na polskiej ziemi . Chciałbym powiedzieć kilka krótkich zdań na tym zgromadzeniu, które wspomina, co naród polski przeżył. Wspomnienie w którym zdecydowaliśmy również wziąść udział , ponieważ nasz słowacki naród ma podobne przeżycia . Oba nasze narody przetrwały pół wieku tyranii , pół wieku rządów komunistycznych .
Co to ​​właściwie jest komunizm ? Myślę, że mogę śmiało powiedzieć, że komunizm jest choroba umysłową , to narzędzie do zniewolenia ludzi . To zmusza nas do porzucenia wartości rzeczywistych , wyrzeczenia się naszej tożsamości , naszego narodu , ojczyzny , naszej wiary. My nacjonaliści od samego początku jesteśmy przeciwni tej wypaczonej ideologii . nasz ideologiczny mentor , Louis Stur Velislav o komuniźmie , powiedział tak : ” Komunizm czyni ludzi egoistami , niszczy rozwój społeczeństwa i zmienia dom w warsztat , gdzie wszystkie osoby pracują jak maszyny. Komunizm udaje , że chce ludziom pomóc , w obronie ich praw , a nie wie nic o ludzkości , żałośnie upokarza go, i przywiązuje do ustaw , które są nierealne i niewykonalne , należy do najdziwniejszych wytworów , co kiedykolwiek wyszło z ludzkiego mózgu . 
Naród polski jest znany z poczucia honoru , z jego zapału , a szczególnie z pragnienia wolności . W całej swojej historii Polacy walczyli o wolność i jej pragnienie , ten nastrój w pełni objawił się w 1981 roku , który powiedział, że Polacy mają już dość tyranii , dość ucisku komunistycznego. Polacy powstali i prawie rozłożyli komunistyczny rząd na łopatki . Ale, jak to często ma miejsce , w przypadku gdy brak argumentów, dochodzi do przemocy . I tak bezradny komunistyczny , generał Jaruzelski ogłosił stan wojenny, i zalegalizował przemoc wobec własnych obywateli . Ponad stu Polaków zginęło , a jeszcze wiecęj było torturowanych i więzionych . Ale nigdy nie będziemy znać dokładnej liczby , ponieważ komuniści nadal ukrywają swoje zbrodnie . Tylko człowiek bez uczuć , bez charakteru , bez odrobiny honoru może tak ubliżyć swojemu narodowi , jeżeli taka osoba w ogóle możne się nazwać człowiekiem . Ten sam scenariusz był w naszym kraju , w Czechosłowacji w 1968 roku , kiedy sowieccy okupanci czołgami zgnietli ciała naszych ludzi , strzelali do nich , czy okrutnie ich upokarzali . Nigdy nie wolno nam zapomnieć o tych zbrodniach przeciwko naszym narodom, nigdy nie możemy pozwolić, aby takie zbrodnie pozostały bezkarne . Nigdy nie wolno nam zapomnieć, co komuniści uczynili, i kto zniewolił nasze narody.
Ci, którzy popełnili te zbrodnie są wciąż tutaj ! Stale nami rządzą ci sami, tylko zmienili płaszcze. Z wiernych komunistów stali się entuzjastycznymi kapitalistami . Upadek komunizmu był oszustwem . To było niezauważone przejście do jeszcze większego totalitaryzmu , jeszcze większej tyranii . Teraz firmy fabryki które były własnością państwową czyli byłych komunistów , którzy skorzystali z sytuacji i ukradli co mogli i sprzedali, teraz są one własnością grup finansowych i banków , które niszczą nasze życie . Nasze życie , tylko pozornie się zmieniło , bo podobno jest lepiej . Tu, w tym miejscu , w Polsce , oświadczam, i odnoszę się do nich – nigdy nie zapomnimy ich zbrodni , nigdy nie zapomnimy, jak skrzywdzili nasze narody i nigdy nie wybaczymy ! Nadchodzidzień , by ich ukarać ! Nadchodzidzień , kiedy ich samych jak i zwolenników ukaramy !
Całe to zło pochodzi z kraju o nazwie Związek Radziecki . Niebezpieczeństwo dzisiaj stale trwa, bo mamy drugie ZSRR , tym razem jednak z kapitalistyczną twarzą . Ponownie, nasze narody zostały zniewolone , Polska i Słowacja są w więzieniu narodów -Unii Europejskiej . Ponownie jesteśmy poniżani , wykorzystywani jako kolonie imperialistów , którzy nas potrzebują do zwiększania zysków . Dlatego przyszedłem tu dziś, aby powiedzieć ,braciom Polakom że Słowacy są w tej walce z wami! Abyście wiedzieli , że jest to możliwe i niemal konieczne dla nas do współpracy w walce o wolność naszych narodów, abyście wiedzieli , że jest nadzieja, aby wygrać swoją walkę . Musimy się zdjednoczyć aby właśnie Ci wojownicy za wolność którzy umierali w boju przeciwko komunizmowi, aby ich walka nie poszła na marne. Nie pozwolimy aby ich ofiara była zbyteczna . Przyjechałem tu i uczcić ich pamięć i czcić ich odwagę . Razem walczymy o rewolucę ! Niekomunistyczną, ale o prawą ,narodową rewolucje!

Zdjęcie pochodzi z portalu Autonom.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s