Roberto Fiore o Unii Europejskiej, Ukrainie i Rosji

MILANO - CONVEGNO DI FORZA NUOVA ALL HOTEL CAVALIERIPrzewodniczący włoskiej Nowej Siły (Forza Nuova) Roberto Fiore udzielił wywiadu agencji „Głos Rosji”. Odpowiadał w nim na pytania związane ze stanowiskiem swojej partii wobec Unii Europejskiej, masowej imigracji, relacji Ukrainy z UE czy potrzebie zbliżenia z Rosją.

Największej krytyce Fiore poddał zjawisko masowej imigracji, która w jego opinii jest sposobem na pozyskiwanie elektoratu przez systemowe partie polityczne. Zatrzymanie tego procesu jest dla FN priorytetem tym bardziej, że pro-imigracyjną politykę kreuje minister ds. integracji Kyenge, która sama jest córką nielegalnego imigranta, nie należącą do włoskiego społeczeństwa. Fiore twierdzi, iż obecny program rządu nie zakłada dostosowanie imigrantów do włoskiego społeczeństwa, lecz w dłuższej perspektywie będzie prowadzić do przystosowywania choćby programów szkolnych do potrzeb obcokrajowców, którzy w niektórych szkołach stanowią już 60% uczniów. Imigranci są już traktowani lepiej niż Włosi, bowiem otrzymują zasiłki gdy jednocześnie trudno jest się utrzymać młodym włoskim rodzinom, a także posiadają pierwszeństwo w dostępie do mieszkań.

Fiore jest oczywiście zadeklarowanym przeciwnikiem Unii Europejskiej, która w jego opinii nie daje nic dobrego Włochom. Poza granicami UE znajdują się również jak najbardziej europejskie narody takie jak Rosjanie, Białorusini czy Ukraińcy. Według Fiore, Europa powinna stworzyć przeciwwagę dla NATO, skupiając jedynie europejskie narody mogące uniezależnić się od Stanów Zjednoczonych. Lider FN krytycznie odniósł się również do Europejskiego Banku Centralnego, który więzi narody Europy doprowadzając je do ubóstwa.

Odnosząc się do kwestii przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej, włoski polityk stwierdził, że kraje takie jak Francja czy Włochy nie są zainteresowane takim rozwiązaniem. Nie leży ono również w interesie Ukrainy, która stałaby się od razu zakładnikiem Europejskiego Banku Centralnego, wspólnej polityki rolnej, a także anty-cywilizacyjnego programu UE takiego jak legalizacja małżeństw homoseksualnych. Fiore pochwalił w tym względzie Rosję, która sprzeciwia się podobnym pomysłom i może być stawiana za wzór do naśladowania dla narodów europejskich.

Źródło: http://forzanuova.org/comunicati/fiore-limmigrazione-%C3%A8-il-fallimento-d%E2%80%99europa

MM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s