BNP krytycznie o antyimigracyjnych pomysłach premiera Wielkiej Brytanii

BNP-logoBrytyjska Partia Narodowa (British National Party) krytycznie ustosunkowała się do nowych propozycji centroprawicowego premiera Davida Camerona, który chce ograniczyć liczbę imigrantów przyjmowanych przez Wielką Brytanię, a także utrudnić otrzymywanie świadczeń socjalnych przez przyjezdnych z obcych krajów. Zdaniem BNP, Cameron działa czysto koniunkrutalnie, chcąc odbudować wiarygodność wśród wyborców, a poza tym część jego propozycji uderzy w brytyjskich obywateli, i tak naprawdę nie powstrzyma napływu przybyszy z Bułgarii i Rumunii dla których od 1 stycznia 2014 roku otworzy się brytyjski rynek pracy.

Cameron zaproponował przede wszystkim, aby zasiłki przysługiwały obcokrajowcom dopiero po trzech miesiącach od ich przyjazdu do Wielkiej Brytanii. Nacjonaliści zwracają uwagę, że imigranci mogą otrzymywać ulgi podatkowe na dzieci, a także zasiłki na każde dziecko które idą nawet w setki funtów tygodniowo. Dochodzą do tego darmowa służba zdrowia, posiłki szkolne i darmowa edukacja za którą płacą brytyjscy podatnicy. O zasiłki mogą ubiegać się również niepełnosprawni imigranci.

BNP uważa, że na nic zdadzą się zapowiedzi o ucięciu świadczeń socjalnych po sześciu miesiącach, i nie ma pojęcia jak można zbadać czy dana osoba ma szansę na znalezienie pracy. Nacjonaliści zauważają, że takie prawo będzie stosowane wobec wszystkich osób mieszkających w Wielkiej Brytanii, więc uderzy także w brytyjskich bezrobotnych. Poza tym na mocy unijnych traktatów, wszyscy bezrobotni obywatele UE mają takie same prawa, jak miejscowi bezrobotni. BNP zwraca też uwagę, że zablokowanie zasiłku mieszkaniowego niewiele zmieni, bowiem imigranci będą mogli wyżyć w Wielkiej Brytanii ze wspomnianych świadczeń na dzieci.

Nacjonaliści nie wierzą w też możliwość zablokowania wjazdu bezdomnym i żebrakom do Wielkiej Brytanii, ponieważ kraj wiążą wspomniane już unijne traktaty, które gwarantują swobodę podróżowania wewnątrz Unii Europejskiej. BNP zgadza się natomiast z karaniem przedsiębiorstw nierespektujących płacy minimalnej, jednak partia zwraca uwagę, iż wiele grup etnicznych w Wielkiej Brytanii zatrudnia jedynie osoby swojej narodowości i w tym wypadku trudno będzie udowodnić naruszenie prawa.

Podsumowując swoje stanowisko, brytyjscy nacjonaliści uważają, że Cameron działa pod publiczkę i tak naprawdę nie jest w stanie zatrzymać imigracji z krajów Europy Wschodniej. Wszystko przez unijne przepisy, na które zgadzali się zarówno rządzący obecnie konserwatyści, jak i ich poprzednicy z lewicowej Partii Pracy. Jedynym wyjściem jest więc wyjście ze struktur Unii Europejskiej.

Źródło: http://www.bnp.org.uk/news/national/more-hot-air-cameron

MM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s