Front Narodowy odcina się od „ekstremistów i neonazistów” z Jobbiku i BNP

lepen-wildersPrzewodnicząca francuskiego Frontu Narodowego (Front National) Marine Le Pen, zapowiedziała budowę nowej frakcji po zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Powstanie ona na bazie istniejącego stowarzyszenia Europejski Sojusz dla Wolności (European Alliance for Freedom), grupującego przede wszystkim eurosceptyków i liberalnych przeciwników imigracji. Szefowa FN odcięła się od węgierskiego Jobbiku, Brytyjskiej Partii Narodowej (British National Party) i greckiego Złotego Świtu (Hrisi Avgi) nazywając te ugrupowania „ekstremistycznymi i neonazistowskimi”.

Partnerami FN w Parlamencie Europejskim mają być więc populistyczne, antyimigracyjne i antyislamskie ugrupowania takie jak Wolnościowa Partia Austrii (Freiheitliche Partei Österreichs), Interes Flamandzki (Vlaams Belang) i Szwedzcy Demokraci (Sverigedemokraterna). Le Pen prowadzi także zaawansowane rozmowy z holenderską Partią Wolności (Partij voor de Vrijheid) znanego obrońcy Izraela i homoseksualistów, Geerta Wildersa. Francuska europoseł dodała, że próbowała nawiązać kontakt z libertariańską Partią Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (United Kingdom Independence Party) Nigela Farage’a, jednak UKIP nie jest zainteresowane sojuszem z FN z powodu rozbieżności programowych. Le Pen twierdzi, że Farage boi się utraty pozycji lidera eurosceptyków, a jego partia obawia się ewentualnych strat wizerunkowych.

Jednocześnie Le Pen odcięła się od Sojuszu Europejskich Ruchów Narodowych (Alliance of European National Movements) i zwróciła się do swojego ojca Jean Marie Le Pena oraz wiceprzewodniczącego FN i szefa AENM Bruno Gollnischa, aby zerwali swoje kontakty z tą grupą. Szefowa FN stwierdziła, że jej partia nie chce współpracować z „neonazistami” i „ekstremistami”, a tak postanowiła sklasyfikować węgierski Jobbik i Brytyjską Partię Narodową, które są głównymi filarami AENM, oraz pozostający poza sojuszami nacjonalistów, grecki Złoty Świt.

Front Narodowy zapowiedział kilka tygodni temu, że będzie wytaczał procesy wszystkim podmiotom, klasyfikującym FN jako partię „skrajnej prawicy”. Nowymi sojusznikami Frontu są za to ugrupowania które z pozycji nacjonalistycznych, przeszły na antyislamski i antyimigracyjny populizm. Holender Geert Wilders jest znanym przeciwnikiem istnienia Palestyny w jakiejkolwiek formie oraz wielkim orędownikiem przyjaźni z Izraelem. Jego Partia Wolności jest natomiast najpopularniejszym ugrupowaniem wśród…. homoseksualistów, bowiem broni ich przed ewentualnym wprowadzeniem prawa szariatu. Na podobnych pozycjach od kilku lat znajdują się Szwedzcy Demokraci, którzy również stają w obronie praw homoseksualistów i podkreślają swoją pro-izraelskość. Ku podobnym poglądom skłaniają się powoli Wolnościowa Partia Austrii i Interes Flamandzki, które otwarcie nie bronią jeszcze „zdobyczy” lewicowo-liberalnych ideologii przed islamem, ale w grudniu 2011 roku podpisały „Deklarację Jerozolimską” w której deklarowały swoje przywiązanie do Izraela jako „obrońcy cywilizacji zachodniej” i odcinały się od antysyjonistycznej przeszłości swoich partii.

Źródła:

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/france/10400740/Frances-FN-to-team-up-with-other-far-Right-parties-for-European-elections.html

http://kuruc.info/r/2/119374/

MM

 

1 thought on “Front Narodowy odcina się od „ekstremistów i neonazistów” z Jobbiku i BNP

  1. Pingback: Francja: Zdrada Frontu Narodowego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s