Konferencja Jesienna Partii Szwedzkiej

partia-szwedzka-logo12 października w Göteborgu odbyła się doroczna Konferencja Jesienna, organizowana przez Partię Szwedzką (Svenskarnas Parti). Przedstawiciele wszystkich regionalnych oddziałów ugrupowania, dyskutowali na temat jego działań w tym roku, a także rozmawiali na temat polityki partii w roku 2014. Kładziono przede wszystkim nacisk na wybory parlamentarne które odbędą się we wrześniu. Działacze mieli możliwość zadania pytań przywódcom partii, a także podzielenia się swoimi refleksjami na temat linii politycznej SP. Nacjonaliści wyrazili również wotum zaufania dla lidera SP Stefana Jacobssona, który w swoim przemówieniu podziękował za glosy poparcia, a także podkreślił, że działa na rzecz rozwoju nacjonalizmu w Szwecji już od końca lat 90.

Szef SP powiedział, że stronnictwu udało się w ciągu ostatniego roku zrobić kilka kroków do przodu, lecz praca na rzecz Szwecji nie od razu przyniesie efekty i musi być konsekwentna oraz długofalowa. Jacobsson pochwalił zaangażowanie działaczy partii ale dodał zaraz, iż nigdy nie można być do końca zadowolonym i należy myśleć nad tym co można uczynić więcej. Celem nacjonalistów powinno być więc przede wszystkim rozwijanie alternatywnych mediów oraz poszukiwanie nowych możliwości finansowania działalności na rzecz zachowania szwedzkiej tożsamości. Na horyzoncie działań powinno natomiast stać utworzenie Szwecji dla Szwedów, w której każdy członek narodu będzie miał godną pracę. Dzięki ofiarności działaczy może się udać odwrócenie negatywnych tendencji w szwedzkim społeczeństwie.

W konferencji uczestniczyli także przedstawiciele Narodowodemokratycznej Partii Niemiec – Unii Ludowej (Nationaldemokratische Partei Deutschlands – Die Volksunion) oraz Partii Duńskiej (Danskernes Parti). Jens Pühse z NPD podzielił się swoimi refleksjami z ostatniej kampanii wyborczej w Niemczech, podczas której partia otrzymała ponad pół miliona głosów.

Źródła:

https://www.svenskarnasparti.se/2013/10/13/hostkonferensen-2013/

https://www.svenskarnasparti.se/2013/10/16/stefan-jacobsssons-tal-under-hostkonferensen/

http://danskernesparti.dk/archives/4550

MM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s