Konferencja „Inicjatywy Marszu dla Hiszpanii” o ataku mediów na nacjonalistów

hiszpania-konferencja-nacjonalistówWczoraj odbyła się konferencja przedstawicieli hiszpańskich ugrupowań i organizacji nacjonalistycznych, tworzących „Inicjatywę Marszu dla Hiszpanii”. Uczestnicy wydarzenia reprezentowali La Falangę, Węzeł Hiszpańskich Patriotów (Nudo Patriota Español), Sojusz Narodowy (Alianza Nacional), Narodową Demokrację (Democracia Nacional) i Hiszpański Ruch Katolicki (Movimiento Católico Español). Działacze wymienionych podmiotów odnieśli się do ostatnich represji wobec nacjonalistów, po zakłóceniu przez nich spotkania katalońskich separatystów, a także do polityki obecnego centroprawicowego rządu.

Pedro Pablo Peña stwierdził, że największym wrogiem nacjonalistów jest centroprawicowy premier Mariano Rajoy, prowadzący politykę upokarzającą Hiszpanów. To właśnie przez niego, na spotkanie Katalończyków miało wedrzeć się 12 członków narodowych organizacji oraz 28 osób niezrzeszonych i pozbawionych pracy przez działania obecnego rządu.  Peña dodał, że rządzący i media urządzają „polowanie na czarownice” przeciwko patriotom i ich rodzinom, działając na rzecz Partii Ludowej (Partido Popular).

Eduardo Arias skrytykował media za dwulicowość, bowiem nie przeszkadza im zakłócanie wykładów na Uniwersytetach i zamieszki podczas skrajnie lewicowych demonstracji oraz akty wandalizmu dokonywane przez aktywistów tego typu. Nacjonalista dodał, że ruchy polityczne reprezentowane na konferencji, nie odetną się od bojowników atakowanych obecnie przez system i media. W podobnym tonie wypowiedział się Andrino, wyrażając dumę z działań swoich kolegów  i zapowiadając dalszą walkę.

Jose Luis Corral powiedział natomiast, że we współczesnym świecie ekstremistami nazywa się obrońców sprawiedliwości społecznej, ojczyzny, prawdy i życia, walczących z materialistami, kłamcami i demagogami promującymi kulturę śmierci. Dodał, iż nacjonaliści są prawdziwymi przedstawicielami narodu, nie są zaś nimi osoby dążące do podzielenia terytoriów Hiszpanii. Luis Mateos zauważył, że opinia publiczna widzi sytuację tylko z punktu widzenia lewicy i centroprawicowej Partii Ludowej.

Poza samą treścią konferencji, najważniejszy jest fakt rozwijania się współpracy pomiędzy organizacjami dotąd bardzo podzielonymi i skłóconymi.

Źródło: http://www.patriotas.org/web/?p=13381

MM

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s